Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 травня, 08:33:41

"Бал чемпіонів": у Чернігові відзначили найкращих спортсменів. ФОТО

14.04.2017   08:23Агенцiя

Традиційна, вже 24-а, щорічна церемонія урочистого вшанування кращих спортсменів, тренерів і спортивних організацій Чернігівської області за підсумками 2016 року – "Бал чемпіонів" – відбулася 13 квітня у Міському палаці культури Чернігова.

Організатори – департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА та відділення Національного олімпійського комітету в Чернігівській області – створили справжнє спортивне свято, щоб віддячити спортивній спільноті Чернігівщини за досягнення, здобуті на славу України та своєї громади.

«Дуже важливо підтримувати наших спортсменів у їхніх прагненнях до перемог, щоб вони завжди мали відчуття того, що на Батьківщині, у рідному краї ними пишаються, вони потрібні, – зазначив у вітальному слові до зібрання голова Чернігівської ОДА й одночасно голова обласного осередку НОК Валерій Куліч. – Дякую спортсменам і тренерам за великий труд і зичу найвищих досягнень».

Також зі словами вдячності до земляків-чемпіонів звернулися, зокрема, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Кубки, квіти й грошові винагороди від НОК України в Чернігівській області та його партнерів – Чернігівського відділення ПАТ «САН ІнБев Україна» і ПАТ Чернігівський автозавод – переможцям вручали почесні гості: владці й видатні спортсмени і тренери.

Нагороджені:

Грамотою Національного олімпійського комітету України за розвиток олімпійського руху – Сергій Микитович Гайдук.

олімпійці, паралімпійці та їхні тренери:

– чемпіон Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро 2016 року Олег Лень;

– учасники Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро 2016 року Ольга Бібік, Дмитро Митрофанов і Олена Костевич (яка, на жаль, не змогла бути присутня, бо перебуває на навчально-тренувальному зборі) та їхні тренери: заслужені тренери України Андрій Литвинець, Володимир Сторожка, сім’я Чередінових (Ігор Борисович і Світлана Віталіївна) – тренери Олени Костевич і Вадима Казаніна, а також Валентина Філіпова.

«Олімпійська надія Чернігівщини»: кращим юним спортсменом області 2016 року визнана Христина Дмитренко – майстер спорту України з біатлону, перша в історії Чернігівщини й України чемпіонка Зимових юнацьких олімпійських ігор 2016 року, вихованка спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з лижного спорту обласної організації Україна. Тренується під керівництвом Заслужених тренерів України Олександра Васильовича і Світлани Леонідівни Ворчаків.

«Прорив року»: чемпіон України з футболу серед жіночих команд першої ліги – команда «Спартак».

«Краща Дитячо-юнацька спортивна школа Чернігівщини»: Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву – позашкільний навчальний заклад «СДЮШОР із лижного спорту» Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна». Директор – заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України Віталій Серафимович Паршуков.

«Спортивна гордість Чернігівщини»: Наталія Скакун – заслужений майстер спорту України з важкої атлетики, чемпіонка Літніх олімпійських ігор 2004 року в Афінах із важкої атлетики у ваговій категорії до 63 кг, олімпійська рекордсменка, чемпіонка Європи, рекордсменка світу, а також Валентина Цербе-Несіна – заслужений майстер спорту України з біатлону, перша олімпійська медалістка незалежної України, бронзова призерка зимових олімпійських ігор 1994 року, призерка чемпіонатів світу і Європи.

«За відданість спорту» нагороди отримали:

– Геннадій Вікторович Авраменко – Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений майстер спорту СРСР і України, «бронзовий» призер Олімпійських ігор в Сеулі 1988 року (стрільба з малокаліберної гвинтівки по рухливому кабану», багаторазовий чемпіон світу, володар Кубка світу, неодноразовий рекордсмен Європи й СРСР, багаторазовий чемпіон і призер СРСР із кульової стрільби (гвинтівка), на жаль, сьогодні був відсутній.

– Кирієнко Василь Андрійович – Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України, тренер-викладач із настільного тенісу ДЮСШ інвалідів. Його вихованці Іванова Наталія, Черняк Ігор, Кокоша Дмитро – чемпіони й призери Паралімпійських і Дефлімпійських ігор в Австралії, чемпіонатів світу і Європи.

«Кращий спортивний благодійник-меценат Чернігівщини 2016 року»:

Купцов Валерій Володимирович – голова правління ПрАТ «Чернігівський автозавод» і Карахтанов Микола Борисович – директор Чернігівського відділення ПАТ «САН ІнБев Україна».

За здобуття бронзових медалей чемпіонату України серед команд вищої ліги за підсумками сезону 2016 року нагороджено жіночу футбольну команду «Легенда-ШВСМ» – шестиразового чемпіона України, чотириразового володаря Кубка України, шестиразову учасницю ігор Ліги чемпіонів УЄФА, володарку відкритого Кубка Італії.

У номінації «Сильні духом – кращий спортсмен-паралімпієць, дефлімпієць» відзначені:

– Рептюх Ігор – Заслужений майстер спорту України з біатлону і лижних гонок, член збірної команди України із зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, багаторазовий чемпіон і призер Кубків світу, чемпіон, бронзовий і срібний призер зимових Паралімпійських ігор, чемпіон і багаторазовий призер чемпіонатів світу і Європи, призер етапів Кубка світу серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Тренується у Заслужених тренерів України Сторожка Володимира Петровича і Литвинця Андрія Миколайовича у регіональному центрі з фізичної культури і спорту «Інваспорт».

– Лень Олег – Майстер спорту України, представляє регіональний центр фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», член збірної команди України. Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, чемпіон 15-х літніх Паралімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро в Бразилії серед спортсменів із вадами ДЦП.

– Суярко Дмитро – Майстер спорту України з лижних гонок, член збірної команди із зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, дворазовий бронзовий призер Кубків світу.

У номінації «Сильні духом: кращий тренер Чернігівщини спортсменів-паралімпійців і дефлімпійців» відзначені:

– Сторожок Володимир Петрович – Заслужений тренер України, тренер-викладач із лижних гонок і біатлону регіонального центру «Інваспорт», кращий його вихованець – срібний призер Паралімпійських ігор Рептюх Ігор.

– Ладисєв Айвар Валерійович – Заслужений тренер України, тренер-викладач із футболу дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів і збірної команди України, працює зі спортсменами з вадами слуху.

– Литвинець Андрій Миколайович – Заслужений тренер України, тренер-викладач із біатлону і лижних гонок регіонального центру «Інваспорт», кращий його вихованець – «срібний» призер Паралімпійських ігор Рептюх Ігор.

Переможцями у номінації «Сильні духом» стали Олег Лень і Володимир Петрович Сторожок.

У номінації «Кращий спортсмен з неолімпійських видів» відзначені:

– Козир Андрій – Майстер спорту міжнародного класу з військово-спортивного багатоборства, чемпіон світу з військово-спортивного багатоборства і бронзовий призер чемпіонату світу з рукопашного бою. Тренується у свого батька Козиря Сергія Васильовича в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі міської громадської організації спортивного товариства «Спартак».

– Єрмоленко Олександр – Майстер спорту міжнародного класу з рукопашного бою, чемпіон світу з військово-спортивного багатоборства і срібний призер Чемпіонату світу з рукопашного бою. Тренується у Козиря Сергія Васильовича в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі міської громадської організації спортивного товариства «Спартак».

– Єрко Михайло – Майстер спорту України з кікбоксингу, чемпіон світу серед юніорів, член збірної команди України. Тренери – Єрмілов Юрій Сергійович і Кужельний Андрій Володимирович.

У номінації «Кращий тренер Чернігівщини з неолімпійських видів спорту» відзначено:

– Козиря Сергія Васильовича – тренера-викладача з рукопашного бою і військово-спортивного багатоборства. Його кращі вихованці: майстри спорту міжнародного класу Єрмоленко Олександр, Козир Андрій, Петрик Дмитро, Хотінь Євгеній та інші.

– Єрмілова Юрія Сергійовича – Заслуженого тренера України з кікбоксингу. Його вихованець – Єрко Михайло.

– Кужельного Андрія Володимировича - Заслуженого тренера України з кікбоксингу. Його вихованець – Єрко Михайло.

Переможцями у номінації «Кращий спортсмен і тренер – неолімпійські види» стали Єрмоленко Олександр і Козир Сергій.

У номінації «Кращий тренер Чернігівщини з олімпійських видів спорту» відзначені:

– Зоц Микола Миколайович – Заслужений тренер України з біатлону, старший тренер-викладач Чернігівської школи вищої спортивної майстерності й спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з лижного спорту фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

Серед кращих його вихованців – Заслужений майстер спорту України, бронзова призерка зимових Олімпійських ігор Валентина Цербе-Несіна та призери чемпіонатів світу і Європи Ірина Варвинець та Артем Тищенко.

– Кравець Олег Олександрович – Заслужений тренер України з боксу, тренер-викладач Ічнянської районної дитячо-юнацької спортивної школи фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Його кращі вихованки – чемпіонки й призерки чемпіонатів світу і Європи серед юніорок Рогова Катерина, Махно Кароліна, Дем’яненко Юлія, Шпанюк Анастасія.

– Ворчак Олександр Васильович – Заслужений тренер України з біатлону, старший тренер-викладач Чернігівської школи вищої спортивної майстерності та спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з лижного спорту.

Серед його вихованців – Заслужений майстер спорту України Артем Прима і чемпіонка Других зимових юнацьких Олімпійських ігор, краща юна спортсменка Європи Христина Дмитренко.

– Семенов Олександр Володимирович – Заслужений тренер України з біатлону, тренер-викладач Чернігівської школи вищої спортивної майстерності та спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з лижного спорту фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

Кращих його вихованець – його син, Заслужений майстер спорту України, учасник Зимових олімпійських ігор, призер чемпіонатів світу і Європи, володар малого кришталевого Кубка світу Сергій Семенов.

– Назаренко Галина Нінелівна – Заслужений тренер України з кульової стрільби, старший тренер-викладач Чернігівської школи вищої спортивної майстерності. На жаль, вона не змогла бути присутньою на церемонії.

Переможцем у номінації «Кращий тренер з олімпійських видів» визнана Галина Нінелівна Назаренко.

У номінації «Кращий спортсмен Чернігівщини з олімпійських видів» представлені:

– Семенов Сергій – Заслужений майстер спорту України з біатлону, учасник двох Зимових олімпійських ігор, призер чемпіонатів світу і Європи, володар малого кришталевого Кубка світу. Тренується у свого батька - Семенова Олександра Володимировича в школі вищої спортивної майстерності, представляє фізкультурно-спортивне товариство «Україна».

– Костевич Олена – Заслужений майстер спорту України з кульової стрільби, Олімпійська чемпіонка і дворазова «бронзова» призерка Літніх олімпійських ігор, чемпіонка й призерка чемпіонатів світу і Європи, володарка Кубка світу. Тренується у Заслужених тренерів України Чередінових Ігоря Борисовича і Світлани Віталіївни в школі вищої спортивної майстерності, представляє фізкультурно-спортивні товариства «Колос» і «Динамо».

– Варвинець Ірина – Заслужений майстер спорту України з біатлону, чемпіонка і призерка чемпіонатів Європи й етапів Кубка світу і Європи. Тренується у Заслужених тренерів України Зоца Миколи Миколайовича і Паршукова Віталія Серафимовича в спеціалізованій дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву з лижного спорту фізкультурно-спортивного товариства «Україна», представляє фізкультурно-спортивні товариства «Україна» і «Колос».

– Авраменко Галина - Заслужений майстер спорту України з кульової стрільби, багаторазова чемпіонка й призерка чемпіонатів світу і Європи. Тренується у Заслужених тренерів України Авраменка Геннадія Вікторовича і Назаренко Галини Нінелівни в школі вищої спортивної майстерності. Представляє фізкультурно-спортивне товариство «Динамо».

– Бібік Ольга – Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, фіналістка Літніх олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Перший тренер – Філіпова Валентина Іванівна.

Переможницею у номінації «Кращий спортсмен Чернігівщини з олімпійських видів» визнано Олену Костевич.


Прес-служба облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькою окружною прокуратурою вживаються заходи  щодо передачі майна у комунальну власність

Прилуцькою окружною прокуратурою вживаються заходи щодо передачі майна у комунальну власність 08:14

У квітні поточного року Чернігівським окружним адміністративним судом у повному обсязі задоволено позовну заяву Прилуцької окружної прокуратури та зобов’язано Срібнянську селищну раду вчинити дії, спрямовані на набуття права власності на безхазяйне майно.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 07:39

З початку епідсезону по Чернігівській області перехворіло 14,5% населення.

Поліція довела причетність борзнянця до вбивства пенсіонерки

Поліція довела причетність борзнянця до вбивства пенсіонерки 07:04

Поліцейські оголосили 45-річному раніше судимому зловмиснику про підозру у завданні смертельних ножових поранень пенсіонерці з Борзни в листопаді 2020 року.