Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 грудня, 08:09:05

Григорій Орел - перший чемпіон Чернігівського району з шахів

05.12.2016   08:13

14 учасників – від групи школярів зі села Старий Білоус Чернігівського району Чернігівської області до сивочолих ветеранів із патріархом чернігівських шахів 85-річним Михайлом Шекою на чолі – вийшли на старт першого чемпіонату Чернігівського району з шахів.

Колись район мав певні досягнення у цій стародавній грі, а Віталій Несін із села Рябці двічі ставав чемпіоном області (1964, 1965 рр.). Але в останні десятиліття змагання майже зійшли нанівець, попри те, що шахістів у районі вистачало.

Дебютна першість зібрала доволі пристойний склад учасників – чотири кандидати в майстри (щоправда, два з них виступали поза конкурсом), три першорозрядники. Переможця визначали за швейцарською системою (7 турів) із контролем часу 15 хвилин на партію.

Головним фаворитом вбачався 68-річний Григорій Орел, родом із села Локотьков, який після аварії на Чорнобильській АЕС став мешкати у приміському Вознесенському (колишня Улянівка). Він активно виступає в різноманітних змаганнях і останнім часом демонструє стабільно високий рівень гри.

І цього разу Григорій Васильович був на висоті, впевнено проводячи партію за партією і перегравши абсолютно всіх своїх противників. Відтак – максимальний результат і дострокове 1-ше місце за тур до завершення змагань.

А от за решту призових місць розгорнулася на диво вперта і драматична боротьба. У гострій ситуації директор школи із села Снов’янка Олег Кислуха не побачив простого переможного ходу, програв і замість другого місця фінішував шостим. А його супротивник Володимир Мамчур саме завдяки цьому успіху і зайняв другу сходинку. Він азартно провів весь турнір, не один раз рятував непрості партії і чудово орієнтувався в гострих ситуаціях.

ПІДСУМКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ:

1) Орел Григорій (кандидат у майстри спорту, с. Вознесенське) - 7 очок із 7
2) Мамчур Володимир (1 розряд, смт. Седнів) 5
п/к Цюренко Іван (кандидат у майстри спорту, м. Чернігів) – 5
п/к Журба Олександр (кандидат у майстри спорту, м. Чернігів) – 4
3) Горобець Сергій (1 розряд, м. Чернігів) – 4
4) Шека Михайло (кандидат у майстри спорту, с. Киїнка) – 4
5) Кожухов Микола (с. Ст. Білоус) – 4
6) Кислуха Олег (с. Снов’янка) – 3
7) Курач Віктор (1 розряд, с. Новий Білоус) – 2
8) Захарій Едуард (с. Ст. Білоус) – 2
9) Ковда Олексій (с. Киїнка) – 2
10) Бадей Дмитро (с. Ст. Білоус) – 1
11) Дубина Володимир (с. Брусилів) – 1
12) Велинець Катерина (с. Ст. Білоус) – 1

Серед школярів найкращий результат показав Микола Кожухов.

Приємно відзначити, що любителі і першорозрядники зуміли нав’язати боротьбу кандидатам у майстри, які понесли чималі очкові втрати, а іноді відстоювали непрості позиції. Відтак змагання залишило позитивні емоції і, вочевидь, дало певний поштовх шаховому життю в регіоні. Окремі спортсмени вже виявили бажання включитися в шахове життя Чернігова та області, а також ратують за проведення нових турнірів вже найближчим часом.

Турнір проведено за сприяння відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської райдержадміністації, а також керівництва Чернігівської КДЮСШ-1, яке надало учасникам чудові умови для гри. Окрема подяка головному судді Максиму Леоненку та члену виконкому Федерації шахів Чернігівської області Юрію Куценку.

 
Сергій Горобець

Останні новини Чернігівщини

 «3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів

«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34

Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.

Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок

Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56

25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».

Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні

Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49

За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13

Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.

Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів

Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини