Юні авіамоделісти України – взірець для світу!
Юніори збірної України з авіамодельного спорту у класі радіокерованих планерів, до якої входять чернігівці Нікіта Шолом та Богдан Єрмак, на цьогорічному Чемпіонаті світу з авіамодельного спорту у Словаччині (місто Мартін) посіли перше місце, залишивши позад себе ще п’ятнадцять команд.
![](/uploads/7930-m.jpg)
Другими стали спортсмени з Південної Африки, третіми — американці. Перед Чемпіонатом світу, згідно положення, відбувся Кубок світу в якому прийняло участь майже 150 спортсменів, в тому числі 20 юніорів.
Серед юніорів перше місце в особистому заліку завоював спортсмен з Африки, третє – росіянин. А от срібло виборов чернігівець Богдан Єрмак, хоча авіамоделізмом займається лише два роки. На Чемпіонаті світу з радіокерованих моделей від України змагались три дорослих спортсмена та три юніора. В дорослій команді два чернігівця і один києвлянин, а в дитячій команді – два з Києва і один з Чернігова. Змагання проходили п,ять днів. До фіналу, не дивлячись на примхи погоди, дійшло 10 чоловік. Серед них і наші два юніори;Антон Пєтєльгузов з Києва і Нікіта Шолом з Чернігова. В особистому заліку Нікіта Шолом, вихованець авіамодельного гуртка Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, виборов третє місце. Друге місце здобув юний авіамоделіст з Німеччини, а золоту медаль завоював італієць. А Пєтєльгузов Антон посів сьоме місце в особистому заліку. Всі спортивні моделі планерів, які брали участь у змаганнях серед 15 команд, конструктивно одинакові. Моделі планерів виготовлені чернігівцями знаходяться на рівні світових стандартів. Виходить, що перемога кується завдяки майстерності пілота, штурмана і технічної команди. Всі спортсмени, окрім росіян, підтримували і всіляк допомагали нашій збірній. Завдяки злагодженій роботі всієї команди, наші юніори в перше стали Чемпіонами світу і завоювали перехідний Кубок на два роки. Друге командне місце завоювали юні авіамоделісти з ЮАР, третє місце дісталось спортсменам з Америки, які буквально в останньому турі обігнали італійців. Дорослі спортсмени віддала всі сили на змаганнях за для перемоги юніорів. Самі посіли 11 місце серед 30 команд Чемпіонату.
Текст Віктора Кошмала
Фото з архіву спортсменів та Кошмала.
Богдан Єрмак (зліва) та Нікіта Шолом (справа).
Збірна юніорів України під час ногородження співала Гімн України.
Нікіта Шолом - бронзовий призер Чемпіонату світу з радіокерованих планерів
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.