Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:26:10

Владислав Косовський з Срібнянщини став першим олімпіоніком нового сезону заочного "Олімпійського уроку"

06.11.2013   14:24Агенцiя

Триває третій сезон заочного Олімпійського уроку, який організували редакція газети «Сільські вісті», Національний олімпійський комітет, Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» та Олімпійська академія України.

Наш конкурс присвячений Всесвітній зимовій універсіаді (грудень-2013, Італія) та зимовій Олімпіаді-2014 (м. Сочі, Росія). Він триватиме до травня 2014 року. Юних читачів «Сільських вістей» чекатиме захоплююча подорож в історію олімпійського руху, починаючи з Олімпійських ігор Стародавньої Греції і до сучасних Олімпіад.

Ось правильні відповіді першого етапу Олімпійського уроку:

1. Найтитулованіший олімпіонік Давньої Греції Леонідас упродовж чотирьох Олімпіад дванадцять разів був нагороджений вінками з листя маслинового дерева та пальмовими гілками за перемоги у змаганнях із бігу.

2. Одним із видів пентатлону (сучасного п’ятиборства) були стрибки у довжину. Старогрецькі атлети демонстрували дуже високі результати у цьому виді змагань. Під час стрибків вони тримали в руках мармурові гирі.

3. Міжнародний олімпійський комітет ініціював проведення юнацьких літніх і зимових Олімпіад, в яких беруть участь спортсмени, не старші 16 років. Подібні молодіжні турніри відбувалися і в Стародавній Греції. Починаючи з 632 року до нашої ери проводилися змагання серед юнаків 12-17 років. Майбутня олімпійська еліта змагалася з бігу та боротьби.

4. Сучасна олімпійська медаль містить не менше шести грамів чистого золота.

5. На Всесвітній літній універсіаді-2013, яка відбулася в Казані (Росія), українські студенти-спорт­смени здобули 12 золотих, 29 срібних і 36 бронзових медалей. Зокрема, чемпіонами літньої Універсіади-2013 стали: Ольга Харлан (фехтування), Олександр Гвоздик, Дмитро Митрофанов (обидва — бокс), Наталія Довгодько (академічне веслування), Ігор Бодров, Віталій Корж, Віктор Кузнецов, Руслан Перестюк, Олеся Повх, Наталія Погребняк, Вікторія П’ятаченко, Марія Ремень, Сергій Смелик, Анна Тітімець (усі — легка атлетика), Віталій Вергелес, Денис Камерилов, Едуард Шеметило, Дмитро Янчук (усі — веслування на байдарках і каное), Андрій Говоров (плавання), Юрій Нікандров, Олена Костевич (обоє — кульова стрільба).

Сімнадцять учасників Олімпійського уроку дали вичерпні відповіді на запитання першого етапу. Згідно з жеребкуванням, першим олімпіоніком третього сезону став учень восьмого класу Владислав Косовський (село Іванківці Срібнянського району Чернігівщини).

Пропонуємо запитання другого етапу:

1.Як довго мав тренуватися атлет, щоб його допустили до Олімпійських ігор у Древній Греції? За який час до початку олімпійських змагань майбутні учасники та їхні тренери прибували на Ігри з метою ознайомлення з місцевістю та для продовження підготовки?

2. Кому із спортсменів дозволили брати участь у І міжнародних Олімпійських іграх сучасності, які відбулися 1896 року?

3. Яким нормативно-правовим документом сучасного олімпійського руху керується МОК у своїй діяльності? Хто був розробником Олімпійської хартії? Що є найвищим органом МОК?

4. Цю дисципліну легкої атлетики започаткували в США наприкінці ХІХ століття. Її прообразом стали благодійні забіги, організовані пожежниками Нью-Йорка. Кожні 300 метрів вони передавали один одному червону дерев’яну паличку (згодом металеву) циліндричної форми завдовжки 30,48 сантиметра (довжина ступні). Цей вид змагань уперше ввійшов до олімпійської програми на Іграх ІV Олімпіади в Лондоні 1908 року. Про яку легкоатлетичну дисципліну йдеться?

5. З 11 по 21 грудня в італійському курортному містечку Тренто відбудеться Всесвітня зимова універсіада-2013. З яких видів спорту змагатимуться українські спортсмени-студенти?

Ваших відповідей чекаємо до 15 листопада за адресою: 03047, м. Київ-47, проспект Перемоги, 50, редакція газети «Сільські вісті» (з позначкою «Заочний Олімпійський урок»). За кожну правильну відповідь учаснику заочного Олімпійського уроку нараховується три бали. Якщо два або більше учасників наберуть однакову кількість балів, то переможець і призери визначаться жеребкуванням. Велике прохання: пишіть розбірливо свої ім’я та прізвище, домашню адресу, в якому класі навчаєтеся. Нагадуємо, що учасником заочного Олімпійського уроку газети «Сільські вісті» може стати кожен школяр, починаючи з будь-якого етапу.

Експертна комісія, до якої увійшли представники НОК України, освітянського Спорткомітету, спорттовариства «Колос», Олімпійської академії, журналісти «Сільських вістей», а також чемпіони і призери Олімпійських ігор, уважно вивчатиме домашнє завдання кожного учасника і визначатиме найкращого олімпіоніка чергового етапу.

Організатори Олімпійського уроку в «Сільських вістях» повідомили, що за підсумками дев’ятимісячного марафону п’ятірка найкращих знавців історії олімпійського руху та вітчизняного спорту в червні 2014 року приїде до Києва для участі в загальнонаціональному Олімпійському дні, який пройде на головній площі України — майдані Незалежності.

Бажаємо успіхів і правильних відповідей.

«Сільські вісті»

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.