17 січня: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 693 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 693 RUSSIAN AGRESSION
17 січня відзначають Всесвітній день снігу, День дитячих винаходів, Міжнародний день наставництва.
Православна церква - день пам'яті Антонія Великого.
Міжнародний день наставництва
Присвячений дню народження легендарного боксера і громадського діяча Мохаммеда Алі. Завдяки наставнику розвивається особистість, адже він допомагає створити сильні та позитивні стосунки. Наставник також розширює горизонти людини, допомагає вийти їй за рамки стереотипів.
Ще цього дня:
1912 - Члени експедиції Роберта Скотта досягли Південного полюса (другими після експедиції Амундсена);
1920 - Набула чинності Вісімнадцята поправка до Конституції США, що запроваджувала Сухий закон;
1921 - У Відні створено Український вільний університет, незабаром переведений до Праги;
1945 - Варшаву звільнено від німецької окупації;
1966 - В Іспанії внаслідок катастрофи бомбардувальника США було втрачено 4 водневі бомби (дві впали на поля і заразили радіацією сотні гектарів, а дві - у море);
1969 - "The Beatles" випустили платівку "Yellow Submarine";
1987 - Створено Раду жінок України;
1991 - Початок операції "Буря в пустелі" - масовані бомбардування іракської інфраструктури як складової військової операції в Перській затоці 1990-1991 років;
1992 - Республіка Екваторіальна Гвінея визнала незалежність України;
1992 - Україна встановила дипломатичні відносини з ФРН та Індією;
2010 - відбувся перший тур виборів Президента України (другий - 7 лютого).
Церковне свято
Сьогодні віряни вшановують пам'ять Антонія Великого. Його вважають засновником християнського відлюдницького чернецтва й одним із найбільш шанованих святих у православній і католицькій церквах.
Антоній народився 251 року в єгипетському місті Комі в багатій християнській родині. Після смерті батьків, 272 року, він роздав майно бідним і оселився в пустелі біля Комі.
У різних подвижників він навчався стриманості, молитви, працьовитості, терпіння і любові до Бога і ближнього. Піддавався спокусам і нападам від диявола, але витримав їх із мужністю і вірою. Він став знаменитим і шанованим серед народу і своїх учнів, які наслідували його приклад. Антоній також зустрічався з іншими великими святими, такими як Афанасій Олександрійський і Павло Пустельник.
Помер 357 року в глибокій старості, залишивши після себе безліч творів і настанов про духовне життя.
Іменини: Прохор, Юрій, Никанор, Климент, Тадей, Тимофій, Юхим, Пилип, Семен, Степан, Павло, Йосип.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:00
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
26 лютого: цей день в Україні і світі 08:59
День 1464 Російська агресія - Day 1464 Russian aggression
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.