12 травня - цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 443 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 443 RUSSIAN AGRESSION
12 травня відзначають Міжнародний день медичної сестри, День спідометра, Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
У 996 року в Києві була освячена перша кам'яна церква - Десятинна. У 1954 - Україна стала членом ЮНЕСКО.
У 2004 році в англіканській церкві запроваджено посаду вебсвященика, який опікується приходом, що існує виключно в мережі Інтернет.
У Грузії - День Святого апостола Андрія Первозванного, у Фінляндії - День фінської ідентичності, у Чорногорії - День святого Василя Острозького. У Канаді - фестиваль тюльпанів.
Православна церква вшановує пам'ять дев'яти мучеників Кизичних.
Міжнародний день медичної сестри
Професійне свято медичних сестер відзначається в день народження однієї зі знаменитих англійок, Флоренс Найтінгейл, яка під час Кримської війни (1853-1856) організувала першу у світі службу сестер милосердя.
День спідометра
Прилад для вимірювання кількості обертів колеса був винайдений Вільямом Клейтоном 1847 року.
День пам'яті святого апостола Андрія Первозванного в Грузії
День поминання просвітителя Грузії святого апостола Андрія Первозванного відзначають двічі - 13 грудня, а з 2003 року - ще й 12 травня (цей день оголошено в Грузії вихідним на державному рівні).
Таке рішення було ухвалено постановою Святого Синоду Грузинської православної Церкви від 17 жовтня 2002 року. Як зазначили в Патріархії, продиктоване воно тим особливим значенням, яке має святий апостол для Грузії: саме Андрій Первозванний у 1 столітті був першим проповідником християнства в цій країні.
День фінської ідентичності
12 травня у Фінляндії відзначається День фінської ідентичності або День Снелльмана.
Це день офіційного підняття національного прапора Фінляндії.
Йоган Вільгельм Снелльман (12 травня 1806 - 4 липня 1881) - державний діяч, філософ і журналіст Фінляндії.
Фестиваль тюльпанів у Канаді
Фестиваль тюльпанів у Канаді щорічно стартує в Оттаві у першій половині травня і триває близько двох тижнів.
У Києві освячено першу муровану церкву - Десятинну
Першу на Руси кам'яну церкву було освячено в Києві на честь пресвятої Богородиці 12 травня 996 року, в епоху князювання Володимира Великого. Назва її - Десятинна - пов'язана з тим, що на її зведення і підтримку Володимир Великий виділив десяту частину своїх доходів - десятину. У джерелах Десятинну церкву нерідко називають церквою Богородиці.
У Десятинній церкві знаходилася князівська усипальниця. У ній було поховано християнську дружину Володимира - візантійську царівну Анну, яка померла 1011 року, а потім і самого Володимира, який помер 1015 року. Також сюди було перенесено з Вишгорода останки княгині Ольги. 1044 року Ярослав Мудрий поховав у Десятинній церкві посмертно "охрещених" братів Володимира - Ярополка та Олега Древлянського.
1169 року церкву розграбували війська Андрія Боголюбського, 1203 року - війська Рюрика Ростиславича. Наприкінці 1240 року орди хана Батия, захопили Київ, знищили Десятинну церкву - останній оплот киян. За переказами, Десятинна церква звалилася під вагою народу, що набився до неї і намагався врятуватися від монголів.
Розкопки руїн храму почались у 30-х роках 17 століття за ініціативи митрополита Петра Могили. Пізніше в руїнах було виявлено саркофаг князя і його дружини Анни. Княжий череп поховали в храмі Спаса на Берестові, потім перенесли в Успенський собор Києво-Печерської лаври. Інші останки були поховані в Софійському соборі.
В Англіканській церкві запроваджено посаду вебсвященика
12 травня 2004 року в Англіканській церкві було запроваджено посаду вебсвященика, до обов'язків якого входить опіка нової парафії, що існує виключно в мережі.
Елісон Леслі, чинному священику, було доручено опікуватися інтернет-церквою, громадою вірян з усього світу. Вперше подібна інтернет-спільнота отримала повне визнання Англіканської церкви. Незважаючи на те, що парафіяни нової церкви проживають у різних країнах, церква номінально є частиною єпархії Оксфорда.
Церковне свято
Цього дня церква вшановує пам'ять Дев'яти мучеників Кизичних, які в 3 столітті проповідували християнство в місті Кизик у Малій Азії. Місцеві правителі, які були язичниками, наказали їх заарештувати. Дев'ять проповідників були піддані тортурам і прийняли мученицьку смерть. Пізніше мощі святих було перенесено до храму, побудованого на їхню честь, і вони стали шануватися як чудотворні.
Іменини: Арсеній, Артем, Василь, Іван, Федот, Фома.
Останні новини Чернігівщини
Розпочався ІІ-й етап Тижня безпеки дорожнього руху: на Чернігівщині перевіряють автотранспорт 17:08
З 11 по 17 листопада в рамках ІІ-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху інспектори проводять рейдові перевірки автомобільного транспорту для пасажирських та вантажних перевезень.
Ріпкинські поліцейські розшукали 74-річного чоловіка, який понад добу блукав у лісі 16:40
Поліцейські відділення № 2 (селище Ріпки) Чернігівського райуправління поліції спільно з прикордонниками, військовими та громадськістю розшукали літнього чоловіка, який заблукав під час збирання грибів і понад добу провів у лісі.
Низку нагород представники Чернігівстької област івибороли на Чеипіонаті світу з боротьби самбо 15:55
З 08 до 10 листопада у Астані (Казахстан) відбувся чемпіонат світу з боротьби самбо (спортивне та бойове).
Коштом UNITED24 триває відновлення Чернігівської ЦРЛ 15:43
В обласному центрі триває відбудова центральної районної лікарні, яка зазнала серйозних ушкоджень ще на початку 2022 року внаслідок російського авіаудару та бомбардувань.
Засідання Чернігівського Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад у Ніжині: про відбудову області та План перемоги 14:36
Учора у Ніжині відбулося розширене засідання Чернігівського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. У діалозі офлайн – начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської облради Олена Дмитренко, народний депутат Сергій Гривко, очільники районів та громад.