Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:01:05

26 листопада - цей день в Україні і світі

26.11.2022   09:00Агенцiя

ДЕНЬ 276 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 276 RUSSIAN AGRESSION

26 листопада в Україні – День пам'яті жертв голодоморів.

У світі відзначають Міжнародний день шевця та День проти ожиріння. У США – День братерства.

Православна церква вшановує пам'ять Івана Златоуста, патріарха Константинопольського.

День пам'яті жертв голодоморів

День пам'яті жертв голодоморів пов'язаний із голодом в Україні 1932-1933 років. Відзначається щорічно у четверту суботу листопада згідно з указом президента України Л. Д. Кучми з 1998 року. Перші десять років церемонія проходила перед пам'ятним знаком на Михайлівській площі. З 2008 року, після відкриття Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", було перенесено туди.

О 16:00 минає хвилина мовчання, після чого по всій Україні проходить акція "Запали свічку", в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам.

Українці у ХХ сторіччі пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Терор, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав, за офіційними даними, близько 4 мільйонів життів.

Згідно з матеріалами досудових досліджень, оприлюднених у виданні "Геноцид українців. 1932 – 1933", жертвами Голодомору стали 10,5 мільйона людей.

Втрати від Голодомору – це не лише люди, які загинули через голод, померли через недоїдання. Це й ті, кого було вбито через спроби вирватися з голодоморного гетто, створеного в селах України. Це ті, хто не народився через те, що або жінки не могли виносити цю дитину, або ті, від народження кого просто відмовилася родина, розуміючи, що вони не зможуть виростити цих дітей.

 

Іменини: Герман Іван, Ян.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.