Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 03:04:02

6 листопада - цей день в Україні і світі

06.11.2022   12:11Агенцiя

ДЕНЬ 256 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 256 RUSSIAN AGRESSION

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів, Міжнародний день пам'яті тварин, що загинули від рук людини та День саксофона.

В Україні – День визволення Києва під час Другої світової війни і День працівника соціальної сфери, у Швеції – День прапора і День народження короля Густава Адольфа. У Марокко – День зеленого маршу, а у Фінляндії – День фінсько-шведської спадщини.

Православна церква згадує ікону "Всіх скорботних Радість", День пам'яті святителя Атанасія, патріарха Царгородського.

Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів

Цей день з'явився у календарі згідно з резолюцією 56-ї сесії Генасамблеї ООН і відзначається з 2001 року. Погіршення стану екосистеми спостерігається тривалий час після припинення конфліктів і завдає шкоди не одному поколінню. Резолюція закликає держави та міжнародні організації відзначати цей день, просить Генерального секретаря забезпечити виконання цієї резолюції та сприяти розповсюдженню інформації про неї.

День пам'яті тварин, які загинули від рук людини

Ухвалена в 1987 році Європейська конвенція щодо захисту свійських тварин визнає наявність у людини морального обов'язку перед тваринами, а в багатьох країнах законодавством передбачено кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з ними. Тим не менше, досі тварини в усьому світі стають жертвами людської жорстокості. Тому за ініціативи зоозахисників і було започатковано День пам'яті тварин, які загинули від рук людини.

Церковне свято:

Святитель Атанасій I, патріарх Константинопольський, народився в Адріанополі (нинішня територія Туреччини). В юності покинув будинок і пішов у Фессалоніки, де прийняв монастирський постриг під ім'ям Акакій.

Незабаром він пішов на святу гору Афон і став братом в обителі Есфігменській. Там він три роки служив трапезарем – ченцем, який стежить за трапезою. Здобув повагу братії за стійкість віри та благодійність.

Щоб уникнути похвал, Акакій виявив смирення і пішов з Афона спочатку до Єрусалима, а потім на Патрійську гору, де тривалий час перебував у самітництві. За деякий час він пішов на Галантійську гору в монастир блаженного Лазаря, де прийняв великий ангельський образ з ім'ям Атанасій, отримав священний сан і став еклесіархом (охоронцем храму). Тут святий удостоївся Божественного одкровення: у розп'яття він чув голос Господній, який покликав його до пастирського служіння.

За пропозицією імператора Андроніка Палеолога, Собор архієреїв та кліриків у 1289 році одностайно обрав святого Атанасія на кафедру Вселенської Церкви. До кінця життя святий знову удостоївся бачити Христа: Господь докорив йому, що свій пастирський обов'язок Атанасій виконав не до кінця. Обливаючись сльозами, святий покаявся у своїй малодушності і отримав від Господа прощення та дар чудотворення. Помер Атанасій у віці 100 років.

Іменини: Олександр.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини