Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 17:00:47

30 липня - цей день в Україні і світі

30.07.2022   10:45Агенцiя

ДЕНЬ 157 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 157 RUSSIAN AGRESSION 30 липня – Міжнародний день дружби, Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, Новий рік за Гіджрою та Міжнародний день вишивки.

У США – Національний день чізкейка.

Православна церква вшановує пам'ять Маргарити Антиохійської та Лазаря Галісійського.

Міжнародний день дружби

Ініціатором заснування Дня виступила ЮНЕСКО, а ідеологічною основою стали Декларація та програма дій у сфері культури миру та Міжнародного десятиліття культури світу та ненасильства на користь усієї планети (охоплювало 2001–2010 роки). У документах було визнано, що в результаті різних форм насильства на всіх рівнях суспільства в усьому світі дітям завдають величезної шкоди та страждань. Асамблея також визнала роль освіти у пропаганді культури світу та ненасильства, які мають прищеплюватися дітям. Якщо діти навчаться жити у мирі та гармонії, це сприятиме зміцненню міжнародного миру та співробітництва.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Використання примусової праці нині у низці світових регіонів набуло масового характеру, що підтверджується статистичними даними ООН. За оцінками Міжнародної організації праці, у світі жертвами примусової праці є 21 мільйон людей. Найчастіше жертвами работоргівлі стають найменш захищені категорії людей: жінки та діти.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який відзначається щорічно 30 липня, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році, щоб «підвищувати обізнаність щодо стану жертв торгівлі людьми та заохочувати та захищати їхні права».

Також ООН було запущено кампанію «Блакитне серце» – глобальну ініціативу боротьби з торгівлею людьми. Її метою є мобілізація людей на підтримку дій щодо боротьби з торгівлею людьми, які здійснюють міжнародні організації, уряди, суспільство, приватний сектор та окремі особи. Із кожним роком блакитне серце стає все більш визнаним міжнародним символом боротьби з торгівлею людьми, що символізує смуток жертв і нагадує про людську безсердечність.

 

Новий рік за Хіджрою

Першого дня священного місяця Мухаррам настає Новий рік за Хіджрою. Мухаррам не включений до свят ісламу і, відповідно, у більшості мусульманських країн Новий рік не відзначають як свято у світському розумінні. Цього дня в мечетях читають проповідь, присвячену переїзду Пророка Мухаммеда з Мекки до Медини 622 року — відправної точки мусульманського місячного календаря.

Мухаррам є першим місяцем мусульманського календаря. Вважається, що як людина його проведе, так пройдуть і всі дванадцять місяців.

Іменини: Вероніка, Леонід, Маргарита, Марія.

 

Останні новини Чернігівщини

Документальний фільм «Битва за Чернігів» — з англійськими субтитрами 15:44

  «Битва за Чернігів» – найбільш повна на даний момент відео-історія оборони Чернігова, знята командою Суспільне Чернігів за спогадами військових. Першу серію цієї документальної трилогії вже можна дивитися із субтитрами англійською мовою на ютуб-каналі Суспільне Чернігів. Прем’єра першого епізоду відбулася 24 листопада.

За матеріалами СБУ до 11 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця рф, який чинив звірства на Чернігівщині 15:39

Служба безпеки України продовжує роботу з викриття та доведення до суду військових злочинців, які чинили звірства в Україні.

Безпека та розвиток ЗМІ в умовах кризи - теми які зараз цікавлять чернігівських медійників 15:32

Хаби незламності та стійкості для представників медіа - так, перефразовуючи відому сьогодні назву, можна назвати мережу “Медіабаза”, що запрацювала за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в 10 регіонах країни в листопаді 2022.

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору 11:28

За принципової позиції ювенальних прокурорів, Господарський суд Чернігівської області повністю задовольнив позов, поданий в інтересах Новобілоуської сільської ради Чернігівського району, визнав недійсними 5 додаткових угод, укладених до договору про закупівлю палива для закладів освіти, та стягнув із постачальника природного газу до місцевого бюджету майже 300 тис. грн, надмірно сплачених на їх виконання.

  Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ

Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ 11:27

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку.