Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 15:25:34

16 липня - цей день в Україні і світі

16.07.2022   09:00Агенцiя

16 липня у світі відзначають Міжнародний день змії. В Україні - День ухвалення Декларації про суверенітет, День бухгалтера та аудитора.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Мокія та Марка.

Міжнародний день змії

Щорічно 16 липня відзначається Міжнародний день змії.

В Україні налічується 11 видів змій. З них лише 3 види є отруйними - гадюка степова, гадюка звичайна та гадюка Микільського. Вони занесені до Червоної книги України. Також охороняються усі види полозів та мідянка.

Змії є природним регулятором чисельності багатьох гризунів, які, у свою чергу, можуть бути, як просто шкідниками сільськогосподарських культур, припасів, так і розносити захворювання. Отрута змій використовується в медицині у складі болезаспокійливих засобів і протизапальних препаратів.

Вчені закликають людей навчитися жити поряд із цими істотами, ареал проживання яких дуже широкий і виключає хіба що Антарктиду та низку острівних держав.

День ухвалення Декларації про суверенітет України

Документ про проголошення державного суверенітету України було ухвалено Верховною Радою УСCP 16 липня 1990 року.

У преамбулі Декларації наголошувалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як "верховенство, самостійність, повноту та неподільність влади республіки в межах її території, незалежність та рівноправність у зовнішніх відносинах".

У Декларації було положення про громадянство, економічну самостійність України, намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а в разі необхідності запровадити власну валюту тощо.

Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного та духовного розвитку української нації.

День бухгалтера та аудитора в Україні

Свято започатковано указом президента Леоніда Кучми № 662/2004 від 18 червня 2004 року.

До встановлення Дня бухгалтера на державному рівні його святкували неофіційно. В указі президента Кучми, який започаткував захід на державному рівні, відзначався "значний внесок" українських бухгалтерів у розвиток економіки держави.

Датою свята було обрано 16 липня – цього дня 1999 року депутати Верховної Ради більшістю голосів ухвалили закон "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

А 20 квітня 2018 року президент Петро Порошенко своїм указом №103/2018 поширив свято і на аудиторів. З цього часу в Україні 16 липня святкують День бухгалтера та аудитора.

Іменини: Олександр, Анатолій, Антон, Василь, Георгій, Демид, Єгор, Костянтин, Марк, Михайло, Родіон, Пилип, Хома.

Останні новини Чернігівщини

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору 11:28

За принципової позиції ювенальних прокурорів, Господарський суд Чернігівської області повністю задовольнив позов, поданий в інтересах Новобілоуської сільської ради Чернігівського району, визнав недійсними 5 додаткових угод, укладених до договору про закупівлю палива для закладів освіти, та стягнув із постачальника природного газу до місцевого бюджету майже 300 тис. грн, надмірно сплачених на їх виконання.

  Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ

Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ 11:27

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку.

Про Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді»

Про Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді» 11:22

Інститут політико-правових та релігійних досліджень з нагоди відзначення Дня Соборності України проводить Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді» (далі – Конкурс).

Надзвичайні ситуації зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації зареєстровані в області за минулу добу 11:13

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждалих осіб не зареєстровано.

Чернігівщина — одна з 6 областей, де вже організовано суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану 11:11

Про це та інші актуальні питання запровадження цієї ініціативи на території всієї держави йшлося сьогодні на всеукраїнській онлайн-нараді під головуванням заступника Міністра економіки України Тетяни Бережної. Від Чернігівської області до участі у нараді долучилися заступник начальника ОВА Дмитро Іванов, представники Департаменту економічного розвитку ОВА та Чернігівського обласного центру зайнятості.