17 травня в Україні та в світі
7 травня у світі відзначають Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства, Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією та Міжнародний день боротьби з гомофобією.

В Україні та світі відзначають День пульмонолога. В Аргентині – День військово-морського флоту, в Латвії – День рятівника, в Німеччини – День батька, в Канаді – День громадянства, а в Норвегії – День Конституції..
Православна церква вшановує пам'ять святої Пелагії Тарсійської.
Також сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.
Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства
17 травня відзначають професійне свято всі програмісти, системні адміністратори, інтернет-провайдери, вебдизайнери, редактори інтернет-видань та решта людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій.
17 травня 1865 року в Парижі було підписано першу Міжнародну телеграфну угоду, і був заснований Міжнародний Телеграфний Союз, з 1932 року - Міжнародний союз електрозв'язку.
Сьогодні до Міжнародного союзу електрозв'язку входять понад 180 країн.
День пульмонолога
Сьогодні в Україні і світі професійне свято відзначають лікарі-пульмонологи – фахівці, які займаються діагностикою та лікуванням органів дихальної системи. Крім того, цей день – чудова нагода ще раз нагадати суспільству про необхідність профілактичних оглядів органів дихання.
Вперше свято відзначили в 1997 році. Ініціативу схвалили та підтримали багато країн.
Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією
Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією відзначають щороку за ініціативи ВООЗ.
Артеріальна гіпертонія разом з іншими серцево-судинними захворюваннями посідає перше місце у світі та Україні за показниками смертності. Понад 1,5 млрд людей на Землі страждають на це підступне захворювання, до того ж майже половина з них не здогадується, що має проблеми із тиском.
За оцінками ВООЗ, 17,5 млн людей щорічно помирають від інфаркту міокарда та інсульту.
Міжнародний день боротьби з гомофобією
Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією покликаний координувати міжнародні заходи, що підвищують поінформованість про порушення прав ЛГБТ у всьому світі та стимулюють дії щодо їх захисту. До 2016 року святкування відбувались у 132 країнах світу.
День встановлено на згадку про виключення гомосексуальності з Міжнародної класифікації хвороб 17 травня 1990 року. У 2009 році до назви "Міжнародний день боротьби з гомофобією" додалася трансфобія, а з 2015 - біфобія.
Церковне свято
Православна церква у цей день вшановує пам'ять страстотерпиці Пелагії Тарсійської, діви. Святу Пелагею шанують як покровительку та захисницю дівчат і птахів. Тож свято й назвали "Заступницею".
Іменини: Вероніка, Марія, Климент, Кирило, Микита, Пелагея, Никифор.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.