Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 18:54:49

23 лютого - який день, свято та прикмети

23.02.2022   07:47Агенцiя

23 лютого у світі відзначають День порозуміння й миру, День битв подушками, День дизельного двигуна та Міжнародний день собачого печива.

В США – День бананового хліба, День плитки, День гри в теніс, День раціоналізації. В Японії святкують День народження імператора, а Канаді – День боротьби з хуліганством. Православні віруючі вшановують пам'ять святих Прохора та Харлампія, і пам'ять ікони Божої Матері "Вогневидна". Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

День дизельного двигуна

23 лютого 1893 року німецький інженер та винахідник Рудольф Дизель отримав патент на дизельну установку.

День народження імператора Японії

День народження імператора Японії - офіційне державне свято в країні. Збігається з фактичним днем народження чинного імператора Японії Нарухіто та відзначається 23 лютого.

День "Клубу Ротарі"

У 1905 році в Чикаго юрист Поль Персі Харріс заснував перший у світі "Клуб Ротарі". Зараз це – міжнародна спільнота. Основна мета – об'єднання професіоналів та бізнесменів для здійснення гуманітарних проектів, розвитку високих етичних стандартів у професійній сфері.

Перша сесія Європейського суду з прав людини

У місті Страсбург, Франція, 23 лютого 1959 року відкрилася Перша сесія Європейського суду з прав людини - ЄСПЛ, заснованого за Конвенцією про захист прав людини та фундаментальних свобод, яка була вироблена ще у 1950 році Радою Європи. ЄСПЛ складався з 46 суддів, які мали шестирічний мандат від Парламентської асамблеї Ради Європи - ПАРЄ.

Європейський суд з прав людини ЄСПЛ - міжнародний орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, які ратифікували Європейську конвенцію про захист прав людини та основних свобод, і включає всі питання, які стосуються тлумачення та застосування Конвенції, зокрема міждержавні скарги окремих осіб.

 

Церковне свято

23 лютого православні віруючі шанують святих Прохора та Харлампія. Наші пращури вірили, що якщо в цей час покласти гроші на кухонний стіл, то фінансовий стан людини покращиться.

У народі говорили, що 23 лютого потрібно обов'язково помолитися святому Харлампію, щоб отримати захист від загибелі без покаяння – це вважалося найстрашнішою смертю для православного християнина, оскільки лише розкаяна душа може потрапити до раю.

Прикмети:

Морозна погода – до теплого березня.

Справа, розпочата сьогодні, вдало завершиться.

Іменини: Порфирій, Ганна, Валентина, Геннадій, Антон, Василь, Галина, Семен, Петро, ​​Григорій, Аркадій, Іван, Герман.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54

1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.