Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 вересня, 17:55:21

25 січня - який день, свято та прикмети

25.01.2022   08:01Агенцiя

25 січня православна церква вшановує пам'ять святої мучениці Тетяни, покровительки студентів, а у католиків - день звернення апостола Павла.

В світі сьогодні відзначають День щасливих сніговиків, День ірландської кави, у Шотландії – День Бернса, в Індії – День виборців, а в Єгипті – День революції 2011 року. Також у цей день відбулося кілька знакових подій, які вплинули на перебіг історії.

Церковне свято:

У православній церкві вшановують пам'ять святої Тетяни. Народилася вона у Римі близько 200 року у сім'ї знатних римлян-християн. Коли почалися переслідування на християн, язичники схопили і святу Тетяну. Змушували її принести жертву Аполлонові. Але під час її молитви статуя впала та розбилася, після чого Тетяну судив правитель Риму. Її жорстоко катували, кидали у в'язницю, намагалися втопити і заганяли до левів. Тетяна залишалася непохитною і молилася Христу.

Згодом їй було винесено смертний вирок – усічення мечем. Але язичники так і не змусили Тетяну молитись богам.

Пізніше юну християнку Тетяну Римську проголосили святою, а день її смерті 25 січня став Тетяниним днем.

Мощі святої мучениці зберігаються у Свято-Успенському Псково-Печерському монастирі.

Традиції:

Тетяні Римській моляться про спритність у науках, про вдачу на іспитах, легке навчання.

У Тетянин день заведено готувати смачний обід і годувати всіх членів сім'ї, навіть тих, кого немає поряд: здавна господині залишали для них тарілку з їжею на столі.

 

Іменини: Ілля, Петро, Мар'яна, Сава, Силуан, Тетяна, Потап.

Останні новини Чернігівщини

Успіхи чернігівських біатлоністів на чемпіонаті України! 16:54

У Львівській області завершився чемпіонат України з літнього біатлону серед юнаків та дівчат.

Чернігівські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищив допустиму межу майже у 15 разів

Чернігівські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищив допустиму межу майже у 15 разів 16:52

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 41-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,05 проміле). На правопорушника складено адміністративні матеріали.

 Директор підприємства підозрюється у самовільному зайнятті земель історико-культурного призначення

Директор підприємства підозрюється у самовільному зайнятті земель історико-культурного призначення 16:51

За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору сільськогосподарського підприємства у самовільному зайнятті земельної ділянки земель історико-культурного призначення, вчиненому повторно (ч. 2 ст. 197-1 КК України).

Швейцарська підтримка допомогла відновити гімназію №13 і створити сучасний освітній простір 16:44

1 вересня у Чернігові відновила роботу гімназія №13, яка зазнала пошкоджень під час бойових дій у 2022 році.

У серпні в Чернігові народилося 169 малюків

У серпні в Чернігові народилося 169 малюків 16:38

Упродовж серпня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради на світ з’явилося 169 немовлят.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини