Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 11:14:35

22 січня - День соборності України

22.01.2022   10:26Агенцiя

День соборності – державне свято, встановлене відповідно до указу Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, на честь дня проголошення у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки до єдиної української держави.

У січні 1918 року було створено Українську Народну Республіку, а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, утворено Західно-Українську Народну Республіку.

У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали перед об’єднавчий договір, який увійшов до історії як Акт Злуки – акт об'єднання українських земель. 22 січня 1919 року цей договір оприлюднено в Києві на Софійській площі.

Єдиною Україна пробула недовго: тяжкий економічний і військовий стан, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже за кілька місяців після проголошення возз'єднання більшовики зайняли Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття – Чехословаччина.

Але хоча Акт Злуки 1919 виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. У 1990 році, у період руху за відродження незалежної України, вона набула нового розвитку. В цей день мільйони жителів України вишикувались у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. Сьогодні акція "Живий Ланцюг Єдності" також проходить у багатьох містах України, об'єднує два береги Дніпра, символізуючи єдність і неподільність України.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.