Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 00:50:14

18 січня - який день, свято та прикмети

18.01.2022   08:17Агенцiя

18 січня православна церква відзначає день Навечір'я Богоявлення Господнього або Хрещенський святвечір.

У католиків День святої Маргарити, у язичників свято Індри, у Перу святкують заснування Ліми. Ще сьогодні День святкового очікування, День запалення маяка, День технічного обслуговування та День кавового гурмана. У США – День штату Мічиган, День друкарської фарби і День качки по-пекінські.

Хрещенський Святвечір

18 січня не випадково називають Хрещенським святвечором, Голодним вечором або Голодною кутею. Завтра православні відзначають Хрещення Господнє, а Водохреща – це вечір напередодні великого церковного свята. У цей час проводять обряди, пов'язані з освяченням води.

Голодна кутя або Голодний вечір називаються так тому, що в цей період припиняються рясні застілля та веселощі. Люди готуються до посту, варять сочиво без олії та сиру.

Хрещенський вечір – день суворого посту і покаяння, який готує вірян до великого свята, що відрізняється пишністю та урочистістю.

Напередодні Хрещення дотримувалися суворого посту. Обов'язковими були кутя, вівсяний кисіль і млинці. На Хрещення млинці ставили в хлів, щоб домовика задобрити та забезпечити благополуччя для домашньої худоби. За вечірньою трапезою їли сочиво.

Згідно з повір'ям, сніг, зібраний увечері напередодні Хрещення, допомагає зцілювати хвороби. Люди вмивалися снігом, а талу воду довго зберігали, використовуючи для господарських потреб і вмивання.

Чистий сніг додавали в їжу домашній худобі, щоб вона була здоровою, збирали для лазні: "Снігова лазня краси додасть". Вірили, якщо зібраний у Хрещенський святвечір сніг кинути в колодязь, вода в ньому протягом усього року не зіпсується і не пересохне. Ще набирали сніг у банки для вибілювання полотен.

Пам'ять священномученика Феопемпта, єпископа Никомидійського та мученика Феони

У Православній церкві 18 січня згадують про Феопемпта та Феона, які постраждали під час гоніння на християн за імператорів Діоклетіана та Максиміана.

Традиції:

Сьогодні не можна прибирати в будинку, прати білизну, лаятись і ображатись на когось. Вода, зібрана на Хрещення, має сильну енергетику. Змішувати хрещенську воду із звичайною не рекомендується, інакше вона втратить свої лікувальні властивості. Під час збору води заборонено лаятись і думати про щось погане.

Вважається, що водохресна вода може простояти багато років і не зіпсуватись. Але якщо в будинку постійно відбуваються сварки і скандали, то вона стане непридатною вже за місяць.

Напередодні свята і на Хрещення не можна брати або позичати. Інакше весь рік людина бідуватиме.

 

Іменини: Григорій, Євгенія, Йосип, Матвій, Роман, Сергій, Тетяна

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини