Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 травня, 02:10:14

5 січня - який день, свято та прикмети

05.01.2022   08:01Агенцiя

5 січня у світі Міжнародний розвантажувальний день, Міжнародний день бойскаутів та день маленьких історій. У США – День птахів, а у православних – День святого Феодула та святого Ніфонта Кіпрського.

Ще сьогодні святкують День збитих вершків, День сценариста, у Білорусі – День працівників соціального захисту, у Китаї – Фестиваль льоду та снігу, в Іспанії – Кавалькада царів-волхвів, в Індії – День народження гуру Гобінда Сінха, у Японії – День полуниці.

Міжнародний розвантажувальний день

Міжнародний розвантажувальний день запропонували відзначати 5 січня, після Нового року та перед Різдвом. Все, що необхідно зробити на це свято – менше їсти. Але не голодувати. Після рясної їжі рівень цукру в крові нестабільний, тому постійно виникає хибне почуття голоду, впоратись із яким буває непросто.

Відзначати свято легко. Головні правила Міжнародного розвантажувального дня: підтримуємо баланс білків, жирів, вуглеводів і дотримуємося дефіциту калорій. Адже кожному під силу протриматися один день на славу стрункої талії й міцного здоров'я.

Міжнародний день бойскаутів

Скаутизм зародився на початку 20 століття у Великій Британії. Його засновником вважається генерал-майор Роберт Бейден-Павелл (1857-1941). Ця історична особистість на початку минулого століття була дуже відома в Англії та популярна серед молоді.

Прославився Бейден-Павелл під час англо-бурської війни, коли був комендантом однієї з фортець у Південній Африці. Саме там, маючи під рушницею близько тисячі солдатів, він реалізував ідею формування допоміжного підрозділу з місцевих хлопчиків, які використовувалися як розвідники, спостерігачі та посилальні. Все це сприяло тому, що при багаторазовій перевазі супротивника в силах, фортецю вдалося втримати до підходу підкріплень.

Повернувшись на Батьківщину, Бейден-Павелл написав книгу "Розвідка для хлопчиків", в якій виклав принципи виховної роботи задля підготовки їх до виживання в природі за різних умов, стійкого перенесення труднощів, виховання вольових якостей. Книга вийшла друком у 1908 році, але ще за рік до цього, у 1907-му Бейден-Павелл заснував у Великій Британії Рух скаутів.

"Скаут" з англійської означає "розвідник". Вже до кінця першого року існування кількість членів скаутських загонів складала близько 60 тисяч людей. Спочатку членство в організації з чіткою структурою розглядалося як початкова військова підготовка хлопчиків, проте незабаром вийшла за ці рамки і стало набагато ширше. Трохи згодом з'явився і скаутський рух для дівчаток.

Церковне свято

Православна церква згадує святого Феодула та святого Ніфонта Кіпрського.

Федул жив у Фессалоніках у 3 столітті, коли імператори Діоклетіан і Максиміліан влаштовували жорстокі переслідування християн. Феодул був читцем у церкві. Гонителі запропонували йому відмовитись від віри – або негайно померти. "Я вибираю життя, але життя вічне", - сказав Феодул. Після цих слів його кинули у море з каменем на шиї.

Преподобний Ніфонт жив у V столітті. Все своє життя він боровся з нечистими духами і завжди з Божою допомогою перемагав їх. Диявол спокушав його скоромною їжею і вином, насилав на нього "безмірний сон", одного разу, коли святий пішов за водою, скинув його в колодязь, але молитвою до Богородиці Ніфонт залишився цілий і неушкоджений.

Ніфонта Кіпрського вважають захисником від нечистої сили. Вірили, що у цей день можна вигнати злих духів із людей, свійських птахів і тварин.

Прикмети:

  • Якщо птахи неспокійно поводяться, то скоро буде заметіль. 
  • Сильний вітер - до холодного і дощового літа.
  • Вітряний день - до хорошого врожаю.

Іменини: Іван, Феоктист, Ніфонт, Павло та Василь.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.