4 січня - який день, свято та прикмети
4 січня святкуємо Всесвітній день абетки Брайля, День Ньютона та Національний день спагеті у США.
4 січня — Всесвітній день азбуки Брайля, заснований резолюцією Генасамблеї ООН 17 грудня 2018 року, з метою підвищення поінформованості щодо важливості Абетки Брайля як одного із засобів спілкування для повної реалізації прав людей зі слабким зором.
Вчені, дослідники, студенти та аспіранти природничих наук, просто любителі наукових знань та експериментів щороку 4 січня святкують День Ньютона. Дата присвячена Дню народження великого вченого, який відкрив закон всесвітнього тяжіння.
Цього дня православна церква вшановує пам'ять святої Анастасії. Вона жила в III столітті в Римі за часів правління імператора Діоклетіана, відомого гоніннями християн. Свята Анастасія отримала прізвисько Узорішительниця, бо намагалася, як могла, полегшити ув'язненим життя. А потрапили вони до в'язниці саме за віру. Також Анастасії молилися жінки, щоб легко звільнитися від інших "уз" - вагітності.
Прикмети:
- Який день сьогодні, таким буде жовтень.
- Багато бурульок на даху - до врожайного року.
- Якщо хмари пливуть проти вітру, то буде снігопад.
- У річці стало мало води - до поганої рибної ловлі.
Іменини: Анастасія, Богдан, Федота, Євтихіана, Бориса, Оскара.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.
Допомога найбільш вразливим: чернігівці почали отримувати «пакунки тепла» 08:47
До обласного центру надійшла перша тисяча «пакунків тепла» для найвразливіших категорій населення. Їх вже почали видавати у Чернігівському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Разом переможемо: Чернігівщина долучається до національного проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські студентські ліги» 08:36
Цього року в Україні стартує національний спортивний проєкт «Пліч-о-пліч всеукраїнські студентські ліги». Серед представлених видів спорту – баскетбол, волейбол, черліденг та футзал.