Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 01:09:11

30 грудня - який день, свято та прикмети

30.12.2021   07:50Агенцiя

30 грудня відзначають День загортання подарунків, День Мадагаскару, День сімейного свята в США, День країни, якої немає, Свято незвичайних змін в останню хвилину, День незалежності Словаччини. Православна церква вшановує пам'ять пророка Данила.

День народження СРСР

30 грудня 1922 року було утворено найбільшу в світовій історії державу – Радянський Союз. За бойовою могутністю СРСР йшов другим після США, хоча за соціально-економічними показниками значно відставав не лише від Америки, а навіть від країн Африки, яким завзято допомагав. Вважається, що республіками-засновниками Радянського Союзу стали народи Росії, України та Білорусі, а надалі до союзного договору приєдналися кавказькі та азіатські республіки. Насправді частину з них – Україну зокрема – до Рад приєднали силою.

У 1991 році СРСР розвалився в результаті невдалого путчу. Історія ДКНС – коли одні комуністи намагалися відібрати владу в інших – це окрема історія. Варто зазначити, що початок розвалу Союзу започаткувала саме Росія, засновниця держави. Наразі якось не заведено згадувати, що саме Єльцин у день придушення ГКЧП оголосив про вихід Росії із СРСР.

День загортання подарунків

Традиція дарувати подарунки з'явилася багато століть тому, але загортати їх почали набагато пізніше. Промисловий пакувальний папір почали випускати в США наприкінці 19 століття, а згодом винайшли гарний папір із візерунками, стрічку та пакувальну плівку.

Церковне свято

30 грудня православна церква шанує пам'ять Данила – біблійного пророка та нащадка знатного юдейського роду. Підлітком, разом із одноплемінниками, серед яких були Ананій, Азарій та Мисаїл, він потрапив у вавилонський полон. У Вавілоні здобув халдейську освіту, після чого його закликали служити при дворі. Данило володів даром трактувати сни, через це і прославився.

Одного разу Вавилонському цареві Навуходоносору наснився дивний сон, що вразив його до глибини душі. Після пробудження він не зміг згадати все, що побачив. Вранці він скликав вавилонських мудреців, але ніхто з них не зміг визначити, що ж наснилося цареві. Тоді на допомогу закликали Даниїла, який не лише відкрив зміст сновидіння, а й розтлумачив його. Після цього випадку юнака звели до сану начальника

Святий Даниїл шанується християнами, іудеями та мусульманами. Єврейська традиція не вважає його пророком, оскільки він не розмовляв безпосередньо з Богом. Але Данило високо шанується християнською церквою, тому що він передбачив прихід у світ Месії і появу його в Єрусалимському храмі.

 

Прикмети:

Якщо на Даниїла з'явився на деревах іній, то на Святки буде тепла погода;

Стабільний вітер із південного заходу – погода буде теплою та сніговою;

Сонячні безхмарні дні у різдвяний піст – урожай буде добрим;

Наші пращури помітили, якщо в цей день буде негода, слід очікувати відлиги.

 

Іменини: Денис, Микита, Сергій, Микола, Петро, Іван, Данило.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.