Смачні рецепти вихідного дня: меренговий завиванець з лимонним курдом
Ніжна меренга, лимонний курд, вершковий крем – це один із найкращих десертів новорічної ночі!
ІНГРЕДІЄНТИ
Для крему: сир вершковий 300 г, вершки 33% 150 мл, пудра цукрова 25 г
Для курду: жовтки 2 шт., цукор 30 г, крохмаль кукурудзяний 20 г, сік лимона 2 шт., вершкове масло 50 г
Для меренги: яєчний теплий білок 190 г, цукор дрібний 250 г, крохмаль кукурудзяний 25 г, сік лимона 1 ч.л., сіль - дрібка
Меренга:
До білків додаємо сіль, збиваємо до піни. Продовжуючи збивати, поступово додаємо цукор і збиваємо до піків (щоб при перевертанні миски білки не випадали). Додаємо крохмаль, лимонний сік та збиваємо хвилину. Перекладаємо меренгу рівним шаром на лист з пергаментом (я посипаю мигдалевими пелюстками, але це не обов'язково). Сушимо при 140 градусах 35-40 хвилин. Дістаємо, зверху накриваємо новим пергаментом та перевертаємо. Знімаємо пергамент, на якому випікався рулет, і даємо охолонути.
Курд:
З лимонів виживаємо сік і знімаємо цедру, додаємо цукор, жовтки, крохмаль і перемішуємо. Доводимо до кипіння, зменшуємо вогонь і варимо до загустіння. Знімаємо з вогню, додаємо масло шматочками, перетираємо через сито і даємо охолонути під плівкою "в контакт".
Крем:
Вершковий сир, вершки та пудру збиваємо до загусання.
Збираємо: На меренгу рівним шаром викладаємо частину крему, зверху намазуємо курдом і даємо постояти 10 хвилин. Щільно загортаємо в рулет. Прибираємо в холодильник як мінімум на 30 хвилин. Прикрашаємо кремом, що залишився, з мішка з насадкою і декоруємо за бажанням.
Смачного!
Останні новини Чернігівщини
24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38
День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.