Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 01:27:06

21 грудня - який день, свято та прикмети

21.12.2021   08:08Агенцiя

21 грудня у світі відзначають День народження кросворду та День ліхтарика.

Цього дня, 33 роки тому, український транспортний літак "Мрія" здійснив перший випробувальний політ. У Нідерландах – День Святого Томаса, на Філіппінах – День ЗС, а у православних – День Анфіси Римської. Сьогодні День зимового сонцестояння, найдовша ніч у році.

 

День кросворда

День народження кросворда щороку святкують 21 грудня. Батьком цієї головоломки вважають Артура Вінна. Саме його кросворд вперше був опублікований у газеті Fun (недільний випуск New York Times) 21 грудня 1913 року. Вінн вирішив створити гру, яка була би цікава всім без винятку. Він використав абсолютно новий підхід – складати слова у смужки (клітини), що перетинаються між собою. Англійською "cross-word".

День ліхтарика

Сьогодні відзначають і День ліхтарика. Свято було створене тому, що це найкоротша доба за весь рік. Перший переносний ліхтарик придумав Девід Майзелл у 1898 році. Тоді він та його друг Конрад Г'юберт створили компанію, яка розробляла та випускала ліхтарики – Ever Ready. Тоді найчастіше їх купували поліцейські, адже винахід дуже допомагав під час нічної роботи.

Карачун

Бог Карачун змушує час іти у зворотний бік. А виявляється це в тому, що день ставав коротшим, поступаючись часом ночі. Друге його ім'я – Чорнобог.

Карачун командує морозами, живе під землею, розпоряджається духами, зменшує день і збільшує ніч. Перетворюючись на бурани та хуртовини, Чорнобогу служать ведмеді-шатуни та вовки. Від його імені утворилися слова "карачити" та "скорячило". Та й, власне, і саме ім'я "Карачун" давно вже стало загальним.

День святого Томаса

У найкоротший і найтемніший зимовий день відзначають День святого Томаса. Між іншим, міжнародне свято чомусь вважається суто голландським. У Нідерландах, наприклад, у цей день усі люди бояться запізнитися, щоб їх не дражнили "сонним Томасом" Школярі, приходячи до школи раніше, пишуть на дошці своє ім'я, щоб виявити останнього, хто прийшов на уроки, якого і звуть увесь день "сонним Томасом". А вже вчителю спізнюватися сьогодні зовсім не можна, щоб не дати шанс учням сміятися над собою.

Прикмети:

  • синиці метушаться і ховаються - наближається заметіль; 
  • завьюжило - влітку будуть рясні опади;
  • багато снігу - літо буде дощовим.

Іменини: Кирило, Сергій, Анфіса, Вікторія.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.