Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 травня, 19:53:20

13 грудня - який день, свято та прикмети

13.12.2021   07:50Агенцiя

13 грудня в США святкують День заснування Національної гвардії і Зелений понеділок, на Мальті – День республіки, а у Бразилії – День моряка.

У православних – День святого апостола Андрія Первозванного, а католицька церква відзначає День пам'яті святої Люції. Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна

День святого апостола Андрія Первозванного

Андрій був одним із дванадцяти апостолів і улюбленим учнем Христа, він першим пішов за Ісусом, за це його називають Первозванним. Андрій став свідком чудесного воскресіння Спасителя і його вознесіння на небо.

За настановою Христа апостоли попрямували в різні землі проповідувати його вчення. Андрій мандрував узбережжям Дніпра та берегом Чорного моря, був на Балканському півострові, в Скіфії.

Неодноразово зустрічав на своєму шляху язичників, які його жорстоко били. Але він не переставав молитися і зцілювати людей від недуг за допомогою молитви.

Коли ж він повернувся в Грецію, жорстокий правитель Патри наказав стратити Андрія. Він молився навіть у смертельних муках. Довгу і болісну смерть апостол прийняв на хресті.

До теми: 13 грудня - День святого Андрія Первозванного: ворожіння, традиції та народні прикмети

День святої Люції

13 грудня католики відзначають День святої Люції, мучениці часів Діоклетіана (3 століття).

Ім'я Люція походить від латинського слова "lux" - "світло". Зі святом на її честь пов'язана приказка: "Зі святою Люцією ночі спадають". З'явилася вона ще в епоху юліанського календаря, відповідно до якого на 13 грудня припадав день зимового сонцестояння. Після григоріанської реформи 1582 найкоротший день на рік випав на 21 грудня. Після цього народна мудрість перестала відповідати дійсності, що знайшло відображення на додаток до приказки: "Зі святою Люцією ночі спадають, але дні довшими не стають".

За легендою, Свята Люція мала чудові очі, якими вона зачарувала якогось молодого чоловіка, і щоб він не впав у спокусу, вона їх виколола і надіслала йому на тарілці. Завдяки цій легенді, у романських та німецьких країнах свята Люція вважалася покровителькою світла та цілителькою очних хвороб.

Іменини: Андрій, Іван

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.