Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 08:21:27

8 грудня - який день та прикмети

08.12.2021   08:01Агенцiя

8 грудня відзначають Міжнародний день художника, День Яна Сібеліуса та фінської музики, у Болгарії – День студента, в Узбекистані – День Конституції, а в Панамі – День матері.

 У французькому Ліоні відбувається фестиваль вогнів. У православних вшановують пам'ять священномученика Климента, а у католиків День непорочного зачаття Діви Марії.

Міжнародний день художника


8 грудня відзначається Міжнародний день художника, заснований у 2007 році Міжнародною Асоціацією "Мистецтво народів світу".

День художника – свято не лише професіоналів і любителів живопису. Творчість зберігає в людині можливість радіти світові та любити його. Тому сьогоднішнє свято – для всіх шанувальників прекрасного.

8 грудня проводять День «Візьми до відома». Iноді дуже корисно брати щось корисне до відома. Це свято на честь цієї обставини.

День фінської музики

Щорічно, 8 грудня, у фінів відзначають День фінської музики, який в інших країнах любителі музики, зокрема й українські, знають як день Яна Сібеліуса. Така дата свята обрана тому, що цього дня 1865 року народився відомий фінський композитор Ян Сібеліус.

День фінської музики у Фінляндії офіційно заснували у 2011 році, і він не є офіційним, у який підняття прапора передбачено законом. Проте фіни давно започаткували традицію вивішувати на будинках державні прапори у день народження Сібеліуса. А шанувальники музики в інших країнах відзначають цю дату походом на концерт.

Церковне свято

День пам'яті священномученика Климента

Церква 8 грудня вшановує святого апостола з сімдесяти Климента I, який став четвертим Папою Римським і зіткнувся з гоніннями, прийняв мученицьку смерть у Херсонесі, де він хрестив язичників і проповідував християнство, за що був страчений за наказом римського імператора Траяна.

Непорочне зачаття Діви Марії

День непорочного зачаття Діви Марії, культ якої дуже популярний у католицизмі, — одне з головних свят, присвячених Богородиці. Має найвищий статус у ієрархії католицьких свят – урочистості. У всіх європейських костелах цього дня відбуваються урочисті богослужіння.

Іменини: Олександр, Андрій, Василь, Варлаам, Віктор, Григорій, Іван, Іларіон, Климент, Кузьма, Микола, Павло, Петро, Семен, Серафим, Ярослав

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 26 січня по 8:00 27 січня 2022 року

27 січня - який день, свято та прикмети

27 січня - який день, свято та прикмети 07:59

27 січня у світі відзначають День пам'яті жертв Голокосту, у Німеччині – День пам'яті жертв націонал-соціалізму, у США – День науково-популярного журналу "National Geographic" і День подяки своєму наставнику, у Канаді – День сімейної грамотності, а в Ісландії День Сонячної кави.

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини