Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 листопада, 03:36:28

22 листопада – Міжнародний день сина

22.11.2021   07:52Агенцiя

Зазвичай в цей день батьки вітають синів, а сини в свою чергу уважно ставляться до батька і матері. Так як це сімейне свято, то його зазвичай відзначають з найближчими родичами.

У 2014 році з подачі медіа-видання Guardian News & Media Limited, в контексті Міжнародного чоловічого дня з’явилася ідея проводити International Son Day. Мета дня передбачалася як сімейний захід. В одну з неділь батьки, що живуть окремо від своїх синів, цілком можуть запрошувати їх до себе додому, щоб вони могли навчитися прибирати, готувати, прати і доглядати за іншими дітьми, тобто отримувати практичний досвід навичок, які неминуче знадобляться цим хлопчикам у майбутньому.

Тоді ідея була підтримана лише деякими англомовними блогерами, але в цілому пройшла непомітно для широкої аудиторії. У 2015 році її помітили в Україні та 22 листопада тоді випало на неділю. Потім вона була підтримана деякими медіа-виданнями Казахстану, так само 22 листопада, так “визначилася” і “фіксована” дата.

В цей день не тільки батьки або близькі вітають синів, але вони також виявляють всю повагу до тих, хто кожен день протягом життя хвилюється про них, піклується і молиться. Найкраще побути в тісному сімейному колі, поговорити про щось приємне, згадати щось з дитинства і хоч на один день, але залишити всі проблеми і неприємності, без яких не обходиться життя, просто за дверима квартири.

В інших країнах:

День банкіра у Вірменії;

День працівника прокуратури у Киргизстані;

День незалежності у Лівані;

День психолога у Венесуелі.

У цей день православна церква відзначає пам'ять преподобної Матрони Царгородської, яка жила в 5 столітті у Константинополі. У юності її видали заміж за заможну людину, у них народилася дочка. Але Матрона полюбила ходити до храму, де проводила багато часу у молитвах та бесідах з благочестивими людьми. Вона стала наслідувати їхнє богоугодне життя, упокорюючи плоть стриманістю і постом, за що піддавалася нападкам з боку чоловіка.

Зрештою Матрона вирішила залишити сім'ю та присвятити життя служінню Богові. Щоб чоловік не зміг її знайти, жінка вирішила піти до чоловічого монастиря. Віддавши доньку на виховання знайомій стариці, Матрона обстригла волосся, переодяглася в чоловіче плаття і прийшла до монастиря преподобного Вассіана під ім'ям євнуха Вавіли. Коли ігумен розкрив таємницю Матрони, він доправив її до жіночого монастиря в сусідньому місті, де свята прожила довгі роки, вражаючи сестер своїм благочестям. Згодом вона сама стала ігуменею обителі.

 

Прикмети:

Зранку іній видно – наступного року буде добрий урожай вівса.

Снігопади передвіщають негоди у травні.

Туман передбачає відлигу найближчими днями.

Качки досі у водоймах плавають і не відлітають навіть холодного дня – тепло збережеться надовго.

 

Іменини: Олександр, Олексій, Антон, Віктор, Дмитро, Іван, Ілля, Йосип, Костянтин, Мотрена, Порфирій, Семен, Тимофій, Федір.

Останні новини Чернігівщини

Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18

Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.

Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27

Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42

Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).

«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20

6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.

Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46

У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини