Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 17:17:24

18 листопада - який день, свято та прикмети

18.11.2021   08:10Агенцiя

18 листопада в Україні святкують День сержанта Збройних Сил, у світі – день філософії, день відмови від куріння, в Європі – день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації, а православні - пам'ять Іони – святого та архієпископа Львівського та Великоновгородського.

День сержанта Збройних Сил – свято, яке відзначають в Україні 18 листопада. Його встановлено 19 квітня 2019 року Президентом України Петром Порошенком, вшановуючи відданість, відповідальність та професіоналізм сержантів і старшин Збройних Сил України, їх мужність та героїзм у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою примноження військових традицій сержантського та старшинського складу Збройних Сил України.

"Відзначаючи відданість, відповідальність та професіоналізм сержантів і старшин Збройних Сил України, їх мужність і героїзм у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України з метою примноження військових традицій сержантського та старшинського складу Збройних Сил України", йдеться в Указі.

Всесвітній день філософії був проголошений на 33-й сесії Генеральною конференцією ЮНЕСКО у 2005 році і проводиться у третій четвер листопада щороку для того, щоб на глобальному рівні долучити світову спільноту до багатства філософської думки.

Ідея заснування Всесвітнього дня філософії полягає в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціокультурних перетворень, що відбуваються в суспільстві, долучити людей до філософської спадщини, відкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства з приводу викликів, що постають сьогодні.

Міжнародний день відмови від куріння святкується у третій четвер листопада за ініціативою Американського онкологічного товариства. Перше святкування відбулося 16 листопада 1977 року на площі Юніон-сквер у Сан-Франциско. Свято стало еволюцією ідеї Артура Маллані, який у 1970 році у місті Рандольф штату Массачусетс пропонував людям припинити курити на один день, а заощаджені гроші віддати на благодійність до місцевої школи. Ініціювання свята допомогло сприйняттю куріння серед американців. Сьогодні цього дня в різних країнах світу організовують лекції та мітинги з боротьби з курінням, а курцям пропонують відмовитись від шкідливої звички хоча б на один день. Тривають благодійні акції, лунають листівки про шкоду куріння, проводяться спортивні змагання та інші заходи з пропаганди здорового способу життя.

У Європі 18 листопада відзначають день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації. На жаль, сьогодні сексуальна експлуатація та насильство дітей страшна реальність. І найчастіше злочин вчиняє близька для дитини людина. Лише у 10% випадків органи опіки та поліція дізнаються про насильницькі дії. Саме для запобігання таким злочинам європейська спільнота запровадила цей день. Його мета – поширення інформації про сексуальне насильство над дітьми.

Іменини у Григорій, Гавриїл, Тимофій, Памфіл, Тихін, Галактіон.

Останні новини Чернігівщини

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності 16:38

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до Президента України з закликом провести Форум національної єдності. Про це він написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Комісія з питань безпеки та організації дорожнього руху провела чергове засідання

Комісія з питань безпеки та організації дорожнього руху провела чергове засідання 16:32

У Чернігівській міській раді сьогодні, 21 січня, під керівництвом заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання постійної комісії з питань безпеки та організації дорожнього руху. У роботі комісії взяли участь також представники структурних підрозділів міської ради, комунальних підприємств та заявники.

На оновленій дорозі Ніжин - Прилуки вже крадуть знаки

На оновленій дорозі Ніжин - Прилуки вже крадуть знаки 16:30

На щойно відремонтованій у 2021 році дорозі Ніжин – Прилуки зафіксовані крадіжки засобів організації та безпеки дорожнього руху. На оновленій 75-кілометровій ділянці у січні 2022 року дорожники виявили пропажу 13 дорожніх знаків. У більшості випадків зловмисники їх зрізали зі стійками.

Ніжинські рятувальники стали переможцями у змаганнях з футзалу серед силовиків

Ніжинські рятувальники стали переможцями у змаганнях з футзалу серед силовиків 16:23

20 січня на території Ніжинського міського центру «Спорт для всіх» у спортивному комплексі «Зірка»пройшли змагання за "Кубок з футзалу-2022" серед правоохоронних органів та структурних підрозділів ДСНС

За дискримінацію у вакансіях — штраф

За дискримінацію у вакансіях — штраф 16:20

З 8 січня 2022 року роботодавців штрафуватимуть, якщо у своїх вакансіях вони зазначатимуть бажану стать кандидата, вік, расу чи колір шкіри.