Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 22:15:44

8 листопада - який день, свято та прикмети

08.11.2021   08:28Агенцiя

У світі відзначають день радіології та день урбанізму. Крім того, сьогодні Всесвітній день без Wi-Fi і день піаніста.

У другий понеділок листопада традиційно у світі відзначають День сиріт, який у США започаткував благодійний фонд The Stars Foundation. Це свято покликано донести до людей інформацію про необхідність допомоги дітям, які залишилися без батьків унаслідок військових конфліктів, стихійних лих чи нещасних випадків.

Всесвітній день без Wi-Fi – World Day Without Wi-Fi – прийшов до нас із Венесуели. Головним його завданням є звернути увагу громадськості на можливі ризики для здоров'я, пов'язані з бездротовими технологіями.

Медики із ВООЗ стверджують: радіочастотний діапазон, у якому працює Wi-Fi, не несе відчутної загрози здоров'ю людей. Але якщо людям це і не видається небезпечним, про природу цього не скажеш. Принаймні так вважає Міжнародна федерація захисників довкілля Federaciоn Ambientalista Internacional, зареєстрована у Венесуелі. Саме ця організація у 2016 році оголосила 8 листопада Всесвітнім днем без Wi-Fi, щоб звернути увагу громадськості на можливі ризики, пов'язані з повсюдним використанням бездротових технологій, та закликати людей використовувати кабельне підключення замість бездротового.

Міжнародний день радіології відзначають у різних країнах світу 8 листопада. Це свято з'явилося у 2012 році, за ініціативи Європейського товариства радіологів, Товариства радіологів Північної Америки, а також Американського коледжу радіології.

Дата свята присвячена річниці відкриття рентгенівського випромінювання у 1895 році. Під час своїх досліджень Рентген випадково помістив під пучок променів руку і здивувався, коли побачив власні кістки. Тоді й був виявлений ефект, який нині широко використовується в медицині для вивчення стану внутрішніх органів людини за допомогою рентгенівського випромінювання. До речі, український фізик Іван Пулюй відкрив рентгенівське проміння ще в 1881 році. На міжнародній електротехнічній виставці він показав трубку, яка випромінювала такі самі промені. Проте виставка мала технічний характер, тому у відкритті вченого не побачили цінності для медицини.

8 листопада також відзначають Всесвітній день містобудування або Всесвітній день урбанізму. Ідею свята запропонував професор Університету Буенос-Айреса Карлос Маріа делла Паолера, щоб зацікавити суспільство професійним проектуванням різних міських споруд. Нині свято відзначається більш ніж у 30 країнах світу.

Неофіційний День піаніста щороку відзначають 8 листопада. Незважаючи на відсутність офіційного статусу, це свято з кожним роком стає все популярнішим у музичному середовищі та впевнено виходить на міжнародний рівень.

8 листопада у православ'ї - це день великомученика Димитрія Солунського. Йому моляться про сміливість, хоробрість, терпіння у випробуваннях.

Прикмети:

  • Іній з ранку віщує сніжну зиму.
  • Теплий день – до теплої і сирої зими.
  • Якщо річки жодного разу не покривалися льодом, то до кінця листопада морозів не буде.
  • Сніг випав 8 листопада – весна буде пізньою.

Іменини: Антон, Опанас, Василь, Дмитро, Марк.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини