Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 грудня, 07:33:45

25 жовтня - який день, свято та прикмети

25.10.2021   08:02Агенцiя

25 жовтня відзначають міжнародний день шкільних бібліотек, європейський день юстиції, всесвітній день опери, всесвітній день макаронів, день панк-культури і міжнародний день боротьби жінок за мир.

Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Day) святкують з ініціативи ЮНЕСКО у багатьох країнах щороку у четвертий понеділок жовтня, з 1999 року. До того ж щороку його присвячують окремій темі.

Уперше його проголосив президент Міжнародної асоціації шкільних бібліотек Бланш Вуллз. У 2005 році офіційний статус свята підтвердив уже новий президент цієї організації Пітер Дженко.

Європейський день юстиці
ї відзначають щороку 25 жовтня. Свято має наблизити правосуддя до громадян, інформувати про їх права і допомогти роботі Ради Європи та Європейської Комісії з питань правосуддя (CEPEJ), з інформаційною метою моделюючи судові процедури і процеси. Це свято громадян Європи, студентів і людей, що працюють у сфері правосуддя. Цього року CEPEJ підтримала 18 починань, як відзначити Європейський день юстиції, що походять від вісімнадцяти країн-членів Ради Європи.

Всесвітній день макаронів – молоде свято. Його запровадили в 1995 році. Це сталося на конгресі виробників пасти, тобто макаронів, який природно проводили в Італії. Учасники конгресу вирішили, що свято відзначатимуть 25 жовтня, а називатись воно буде World Pasta Day.

C 1980 року світова спільнота відзначає 25 жовтня особливе свято, Міжнародний день боротьби жінок за мир. По суті, це глибоко символічна подія, адже саме мати дарує життя дитині, і її прагнення, щоб не сталося, зберегти мирне співіснування країн абсолютно логічно.

Міжнародний день опери виник з ініціативи провідних міжнародних оперних союзів: OPERA America, Opera Europa and Ópera Latinoamérica.

25 жовтня обрали Днем Опери не випадково: саме цього дня народилися великі композитори Жорж Бізе і Йоганн Штраус.

День панк-культури. Рух панків народився, щоб "померти молодим". Однак сьогодні - майже 50 років потому - панки як і раніше живі і здорові.

Православна Церква вшановує пам'ять мучеників Прова, Тараха і Андроника. За переказами, вони постраждали за Христа в 304 році в місті Тарсі Кілікійському. На пропозицію язичників принести жертву ідолам, святий Тарах відповів, що він приносить жертву Єдиному, Істинному Богу в чистому серці. Проконсул побачив твердість святих у сповіданні істинної віри і піддав їх тортурам.

Прикмети:

Багато зірок 25 жовтня – до багатого врожаю;
Якщо в цей день віє вітер південний – буде тепло, а якщо північний – буде холодно;
Напрямок вітру змінюється - похмура погода встановиться надовго.
Грім гримить – до безсніжної і теплої зими
Птахи низько до землі летять – до ранньої і холодної зими

Іменини: Іван, Кузьма, Федот, Тарас, Макар

Останні новини Чернігівщини

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими 14:23

Останній місяць року завжди особливий: він сповнений турбот, надій та сподівань.

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року 14:15

Перший день останнього місяця року ідеально підходить, щоб згадати всі плани на 2021 та виокремити, що залишилось невтіленим.

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти 13:57

Всі ми знаємо, як швидко летить час в передсвятковій метушні.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими 13:51

Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряче. А що може бути краще ніж апетитний і ароматний суп?

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19 13:29

6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 690 дітей та 68 медпрацівників.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини