Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:08:38

28 вересня: яке свято?

28.09.2021   08:29Агенцiя

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день боротьби проти сказу, День свободи від голоду, День народження ломбарду, Міжнародний день права знати, Міжнародний день загального доступу до інформації, Міжнародний день безпечних абортів, Міжнародний день поке.

28 вересня, відзначають Міжнародний день загального доступу до інформації, Всесвітній день боротьби проти сказу, в Чехії День святого Вацлава - День державності, в Китаї святкують день народження Конфуція або День народження вчителя, а православна церква вшановує пам'ять великомученика Микити Готського.

Міжнародний день загального доступу до інформації заснований ЮНЕСКО в 2015 році. Генеральна Асамблея ООН у 2019 році також включила цю дату до переліку своїх міжнародних днів.

Також сьогодні Всесвітній день боротьби зі сказом, покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків. А дату обрано в зв'язку з тим, що цього дня в 1895 році помер Луї Пастер - відомий мікробіолог, один із творців вакцини проти сказу.

Православна церква вшановує пам'ять святого Микити Готського, який жив приблизно в IV столітті на берегах Дунаю. Коли Микита прийняв християнство, то відразу почав проповідувати серед своїх одноплемінників готів. Правителем тут був язичник Атанаріх, якого Микита відкрито викривав, що призвело до мученицької смерті проповідника. Язичники хотіли змусити християнина відректися від віри, але Микита був непохитний. Зрештою мученика засудили до смерті через спалення, однак вогонь не обпалив тіло святого. Пізніше мощі Микити Готського були перенесені до Константинополя.

Традиції:


У народі цей день називали гусятником, оскільки саме зараз можна було різати гусей, яких раніше старанно відгодовували. Зі свого боку, дикі гуси відлітали у вирій, а це означало, що мисливці виходили на останнє полювання цього року. Звичайно ж, головним блюдом у цей день була печена гуска.

Сьогодні починали збирати ріпу, а інші коренеплоди намагалися прибрати раніше, оскільки вранці спостерігалися досить сильні заморозки. З ріпи готували безліч різних страв - її варили, парили, їли в сирому вигляді. Також варили з неї кашу. Було розповсюджено багато історій і казок, пов'язаних з ріпою. Одна з найбільш відомих - "Ріпка".

Заборони:


Серйозну роботу і нововведення краще відкласти.

Заборонено стригти і фарбувати волосся, грати весілля.

Не рекомендується прибирати вдома.

Прикмети:

Гусак дзьоб ховає під крило - до ранньої зими, у воді хлюпається - до потепління.

Дощ - до пізньої і сирої весни.

Багато мурашників у лісі - до холодної зими.

Качки пірнають у ставку - до дощу.

Іменини: Максим, Микита, Порфирій, Степан, Федот, Вацлав, Марк.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.