Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 квітня, 08:05:29

3 листопада - День інженерних військ

03.11.2012   11:42Агенцiя

3 листопада в Україні відзначається День інженерних військ. Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року в знак видатних заслуг саперів, ветеранів та воїнів-інженерів України.

У загальній структурі Збройних Сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ ЗС України входять до складу Сухопутних військ, Військ Протиповітряної оборони та Військово-морських Сил, а у складі військово-повітряних Сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи.

Інженерні війська дуже цікавий рід військ. Саме інженерні війська першими освоювали новітні засоби ведення війни, впроваджували їх в арсенал армії. З інженерних військ виділилися в самостійні роди військ залізничні війська, війська зв’язку, автомобільні війська, танкові війська і навіть авіація.

Інженерні війська – це війська переднього краю. У воєнний час атаку починають саме інженерні війська. Вони забезпечують мотострільця і танкістам просування вперед.

Військові інженери проробляють проходи в мінних полях і загородах супротивника, розчищають завали і руйнування для забезпечення руху своїх військ, проводять розмінування місцевості, будівель, доріг, аеродромів, станцій, вулиць.

Інженерна розвідка вивчає місцевість, на якій мають бути бойові дії, вона зобов’язана виявити, що готує супротивник для ускладнення просування військ. Інженерні війська залучаються для фортифікаційного обладнання позицій: уривки окопів і траншей, споруди укриттів для техніки та особового складу, ходів сполучення, обладнання наглядових і командних пунктів.

Однією з основних завдань інженерних військ є установка і утримання мінних полів і невибухових загороджень (колючий дріт, протитанкові рови, ескарпи і контрескарпи, барикади, завали на дорогах, райони заболочування і затоплення). Воїни-інженери намагаються ускладнити просування ворога, руйнуючи дороги, мости, знищуючи системи водопостачання, газопостачання, електропостачання, ємності з пальним, нафтопромисли.

Інженерні війська готують, містять і маскують шляхи для просування військ. Вони ж влаштовують переправи через водні перешкоди, маскують війська і об’єкти, забезпечують війська водою. Окрім вирішення безпосередніх завдань інженерного забезпечення бою на інженерні війська покладено завдання забезпечення інших родів військ шанцевим інструментом, електротехнічними засобами (від ліхтариків і батарей до пересувних атомних електростанцій), забезпечення частин і підрозділів електроенергією.

Інженерні війська єдиний рід військ, для якого війна не кінчається ніколи. Саме військові інженери з перших днів трагедії на Чорнобильській АЕС приступили до виконання завдань з ліквідації наслідків аварії у безпосередній близькості до реактора.

За час Незалежності України воїнами інженерних військ було виявлено і знищено понад 385 тисяч снарядів, гранат, більшість з яких залишилося в землі з часів Великої Вітчизняної війни. Однією з найбільш складних і трудомістких завдань інженерних військ в мирний час є утилізація морально і фізично застарілих інженерних боєприпасів, техніки та майна.

Щорічно інженерні війська залучаються до ліквідації наслідків стихійних лих, зокрема, повеней в Західних регіонах України, захисту мостів та гідротехнічних споруд під час льодоходу, проведення рятувальних робіт.

Зараз в інженерних військах, як і у Збройних Силах України в цілому, відбувається процес реформування.

Якщо у вас немає знайомих в Інженерних військах України, то можете привітати з цим святом будь-якого користувача Windows, які хоч раз, але були “сапером”. Або вшанувати пам’ять добре відомих в Україні та за її межами:

офіцера королівського інженерного корпусу Редьярда Кіплінга;
військового інженера, заступника командира саперного батальйону автора роману “В окопах Сталінграда” Віктора Некрасова;
поета Семена Гудзенка, який написав у 1942 році вірш “Сапер”.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.