Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 09:36:58

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист

16.05.2021   10:48Агенцiя

Щодня ми виконуємо багато завдань, які потребують від нас концентрації уваги. Через завантаженість можна легко забути про важливий момент або взагалі про саму справу, в результаті чого можуть виникнути проблеми.

Вберегтися від цього допоможе чек-лист – своєрідний алгоритм з обов’язковою відміткою про виконання.

Виконуючи покроково складені у логічній послідовності пункти, ви сконцентруєте увагу, розвантажите мозок, більш ефективно впораєтеся із запланованою справою, не припускаючись помилок. Тож як правильно скласти чек-лист та ефективно його використати?

Все під контролем

Кажучи простою мовою, чек-лист – це контрольний перелік справ, які потрібно виконати або перевірити. Складають його у довільній формі, розбиваючи певне завдання на кілька пунктів. Інформація фіксується у письмовому вигляді, у поетапному порядку виконання. Таким чином важливі деталі виконання не залишаться поза увагою.

Складають їх для використання у різних сферах:

  • чек-лист для виходу на роботу (телефон-гаманець-ключі-гроші-гарнітура-документи-візитки-ручка);
  • складання замовлень (розроблено-узгоджено-замовлено-одержано);
  • у побутовій сфері (список продуктів, які потрібно купити) тощо.

Допомагають чек-листи й у набутті корисних звичок: складений чек-лист правильного харчування або фізичних навантажень більш ефективний, ніж обіцянки самому собі.

Види чек-листів

  • Do-confirm (зроби-перевір) – для досвідчених виконавців: аби просто перевірити, що нічого не пропущено та не втрачено.
  • Read-do (прочитай-зроби) – для початківців. Просто читати та виконувати по черзі прості дії (наприклад, збирати валізи у відпустку).

Правила створення

У чек-листах головне – лаконічність і зрозумілість. Спочатку внесіть тільки номер завдання та перелік. Виконавши пункт зі списку, позначте його зручним для вас знаком, який свідчитиме, що завдання виконано.

Дотримуйтесь простих правил, щоб створити ефективний чек-лист:

  1. Один пункт – одне завдання. Пишіть не більше 2-3 слів.
  2. Використовуйте три колонки: порядковий номер завдання, формулювання завдання, відмітка про виконання.
  3. Записуйте пункти у стверджувальній формі, адже головне – перевірка готовності завдання.
  4. Використовуйте позитивні прогнози. Наприклад, якщо порівняти формулювання «вийти на пробіжку» та «пробіжка зроблена», другий варіант спонукатиме до більшої відповідальності.
  5. Оптимальна кількість пунктів у чек-листі – не більше 20.
  6. За бажанням встановлюйте часові межі виконання завдань.
  7. Під час оформлення використовуйте не більше трьох кольорів та прості шрифти. Назву завдання краще виділяти великими літерами або курсивом.

Готові шаблони чек-листів можна знайти в інтернеті, сфери діяльності можуть бути різними – від маркетингу і менеджменту, надання послуг, ведення будь-якого бізнесу до планування відпусток та домогосподарства.

Де розмістити

Щоб складений чек-лист працював на вас, радимо розміщувати перелік справ відповідно до поведінкових тригерів: особисті – на видних місцях удома, у щоденнику, смартфоні. Робочі – на робочому столі або у хмарному сховищі, щоб забезпечити колективний доступ до перегляду та завантаження.

Чек-лист – корисний та ефективний інструмент виконання завдань. Тому складайте та виконуйте свої плани, це тримає у тонусі. Структурування інформації та складання покрокових дій – це економія часу та уникнення помилок через неуважність, а отже – кращий результат!

джерело

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини