Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 березня, 20:03:11

8 лютого - Міжнародний день боротьби з епілепсією

08.02.2021   07:53Агенцiя

У цей день розповсюджують інформацію про епілепсію та першу допомогу людям із цим захворюванням.

календар

календар

Відзначають у другій понеділок лютого. International Epilepsy Day організований неурядовими організаціями International Bureau for Epilepsy і International League Against Epilepsy, що мають офіційні відносини з ВООЗ.

За інформацією ВООЗ, близько 65 мільйонів людей у всьому світі страждають на епілепсію, що робить її одним із найпоширеніших неврологічних захворювань. У дитячому віці розвивається до 90% випадків цієї хвороби.

Епілепсія – це порушення мозкової діяльності, що характеризується стійкою схильністю до виникнення епілептичних нападів, а також нейробіологічними, когнітивними, психологічними та соціальними наслідками цього стану.

Поради для людей з епілептичним синдромом:
     Розкажіть своїм друзям та близьким про те, що у вас епілепсія. Люди, які поруч із вами повинні розуміти алгоритм дій, аби надати першу допомогу у разі напад.
    Пам’ятайте, що є речі, які провокують напад епілепсії. Найбільш поширеним чинником є яскраве та миготливе світло у випадку світлочутливої рефлексії. Саме тому на концертах та інших масових заходах часто попереджають, аби люди з епілепсією зважали на тригери судомних нападів.
     Відвідайте лікаря-невролога, аби провести необхідні аналізи, встановити тип епілепсії, обрати протокол лікування та контролювати свою взаємодію з чинниками епілептичних нападів.

Як надати першу допомогу при епілептичному нападі?
     Подбайте про те, щоб людина не отримала травму;
    Покладіть на рівну поверхню;
    Поверніть на бік;
    Зафіксуйте час початку нападу;
    Викличте “швидку”, обов’язково повідомте, що відбувається з людиною;
    Зафіксуйте час закінчення нападу;
    Не робіть спроб відкрити рот – зуби, як правило, стиснуті.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57

Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.

12 березня: цей день в Україні і світі

12 березня: цей день в Україні і світі 08:54

День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression

«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08

Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини