Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 вересня, 16:57:06

20 січня - День АР Крим

20.01.2021   07:56Агенцiя

Цього дня в 1991 році більшість кримчан на загальнокримському референдумі висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму у складі України.

календар

календар

Враховуючи волю кримчан, 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». У період загальної ейфорії суверенізації Крим пережив чи не весь світовий досвід державного будівництва, у тому числі президентську і парламентську форми правління і період лихоліття - без Конституції і повноважень, не раз опинявся на межі міжнаціональних і соціальних конфліктів.

Але кримчанам вистачило мудрості не переступити межу і з точки зору здорового глузду побудувати конструктивні відносини з державою, між органами влади, людьми різних національностей, що було необхідною передумовою для соціально-економічного розвитку.

На початку 2014-го року, зусиллями Російської Федерації і її агресивними діями відносно України, ці передумови було віроломно перекреслено, кримська територія окупована, а кримське суспільство позбавлене привілеїв української автономії. Український народ, що відрізняється від російського агресора своєю толерантністю, консолідувався. Почалася боротьба за мирне повернення Криму, який і зараз по діючим міжнародним протоколам є територією України.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині загинули двоє працівників гуманітарної місії, ще троє поранені

На Чернігівщині загинули двоє працівників гуманітарної місії, ще троє поранені 16:27

Сьогодні вдень російські війська завдали прицільного удару по працівниках гуманітарної місії з розмінування «Данська рада у справах біженців».

Жителі Чернігівщини можуть безоплатно отримати консультації з питань працевлаштування

Жителі Чернігівщини можуть безоплатно отримати консультації з питань працевлаштування 14:26

Повномасштабна війна похитнула ринок праці в Україні. Роботодавці нарікають, що їм бракує рук. А люди у пошуках роботи скаржаться, що пропозицій мало і зарплати не відповідають очікуванням.

 Як ветеранам і ветеранкам отримати більше безоплатних медичних послуг, а лікарям – доплату за допомогу Захисникам і Захисницям України

Як ветеранам і ветеранкам отримати більше безоплатних медичних послуг, а лікарям – доплату за допомогу Захисникам і Захисницям України 14:23

В Україні розширено перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів й ветеранок. Також запроваджено доплати лікарям, які надають їх ветеранам, з якими укладено декларації.

У Чернігові поліцейські перекрили канал розповсюдження психотропних речовин 14:21

Поліцейські встановили, що мешканець Чернігова налагодив систематичний збут уроздріб особливо небезпечної психотропної речовини. Під час обшуків у наркодилера вилучили 1 кг речовини, що схожа на солі альфа-PVP. Зловмисника затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Понад 90 тис.грн сплатить браконьєр з м. Ніжин за незаконну риболовлю сітками 10:56

Другого вересня 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем під час проведення спільного рибоохоронного рейду з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області на водоймах Корюківського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини