Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 лютого, 00:39:11

3 жовтня вшановують Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

03.10.2012   06:26Агенцiя

3.10. віруючі українці вшановують Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора, чудотворців.

 Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

Мученик Михаїл, князь чернігівський з молодих літ полюбив Бога, був лагідним і милосердним до бідних, уникав мирської слави, яку вважав тоншою від павутини. Спочатку був переяславським князем, а з 1225 р. чернігівським. Під час нападу татар подався на Угорщину.

У 1245 р. повернувся до зруйнованого Києва й наступного року був викликаний Батиєм до орди. Коли перед його побаченням з ханом поганські жерці за дорученням хана зажадали від нього виконання поганських обрядів, князь Михаїл рішуче відмовився це зробити. «Не хочу бути християнином за іменем, а робити, як погани», — сказав він. Його в цьому підтримував боярин Федір, який прибув разом із ним до орди. Тоді кати почали мучити князя й відрубали йому голову (20 вересня 1246 р.). Потім боярину Федорові почали обіцяти різні почесті, якщо він виконає поганські обряди, які відмовився виконати князь Михаїл. Боярин Федір не погодився. Після тяжких мук йому було відрубано голову.

Їхні мощі було перевезено у Володимир-на-Клязьмі, а пізніше до Чернігова. У ХVІ ст. за наказом Івана Грозного мощі Святих мучеників були перенесені до Москви (14. 02. 1575 р.) й покладені у церкві над Тайницькими воротами.

Пізніше, у 1774 р. їхні мощі помістили в Архангельському соборі Московського Кремля.

Під час походу військ Наполеона на Москву 1812 р. місцезнаходження мощей стало не відомим.

Вшановуються Святі мученики Михаїл і Федір 3. Х. (за старим стилем 20. ІХ.) - упокоєння, а 27. 02. - перенесення мощей.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики

На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18

Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.

Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11

Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16

До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.

«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13

З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».

Надзвичайні події в області за останню добу 10:09

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.

Цифрова безбар'єрність у дії: архівні ресурси Чернігівщини – у відкритому доступі 10:06

Торік оцифровано понад півтори тисячі архівних справ, які стосуються історичного минулого нашого регіону. А це 78 тисяч цифрових копій документів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини