Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 травня, 00:26:57

3 жовтня вшановують Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

03.10.2012   06:26Агенцiя

3.10. віруючі українці вшановують Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора, чудотворців.

 Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

Мученик Михаїл, князь чернігівський з молодих літ полюбив Бога, був лагідним і милосердним до бідних, уникав мирської слави, яку вважав тоншою від павутини. Спочатку був переяславським князем, а з 1225 р. чернігівським. Під час нападу татар подався на Угорщину.

У 1245 р. повернувся до зруйнованого Києва й наступного року був викликаний Батиєм до орди. Коли перед його побаченням з ханом поганські жерці за дорученням хана зажадали від нього виконання поганських обрядів, князь Михаїл рішуче відмовився це зробити. «Не хочу бути християнином за іменем, а робити, як погани», — сказав він. Його в цьому підтримував боярин Федір, який прибув разом із ним до орди. Тоді кати почали мучити князя й відрубали йому голову (20 вересня 1246 р.). Потім боярину Федорові почали обіцяти різні почесті, якщо він виконає поганські обряди, які відмовився виконати князь Михаїл. Боярин Федір не погодився. Після тяжких мук йому було відрубано голову.

Їхні мощі було перевезено у Володимир-на-Клязьмі, а пізніше до Чернігова. У ХVІ ст. за наказом Івана Грозного мощі Святих мучеників були перенесені до Москви (14. 02. 1575 р.) й покладені у церкві над Тайницькими воротами.

Пізніше, у 1774 р. їхні мощі помістили в Архангельському соборі Московського Кремля.

Під час походу військ Наполеона на Москву 1812 р. місцезнаходження мощей стало не відомим.

Вшановуються Святі мученики Михаїл і Федір 3. Х. (за старим стилем 20. ІХ.) - упокоєння, а 27. 02. - перенесення мощей.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району 21:44

Слідчі Чернігівського райуправління поліції щодня приймають близько 500-600 заяв громадян про пошкодження чи знищення їхнього майна.

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини 21:37

Під час розслідування фактів порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 1 ст. 438 КК України), що здійснюється за процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури слідчими ДБР, задокументовано злочини в селі Ягідне Чернігівського району, яке з 03.03.2022 по 30.03.2022 перебувало в окупації ворожих військ. Зайшли окупанти в Ягідне зі сторони села Золотинка.

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби 21:28

Нагальні ремонтні роботи об’єктів критичної інфраструктури, а також підготовка до опалювального сезону у Чернігові гальмуються через роботу казначейської служби, яка не проводить необхідні для цього платежі.

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми 21:23

19 травня близько 12:00 до оперативно-координаційного центру ДСНС області надійшло повідомлення, що в лісовому масиві у Чернігівському районі, трактор наїхав на вибухонебезпечний предмет, внаслідок чого стався вибух.

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання 21:18

За період активних бойовий дій у Чернігівській області було пошкоджено понад 900 об’єктів електропостачання.