27 квітня - День народження "памперсів"
В цей день в 1965 році в США були запатентовані одноразові підгузники під торговою маркою "Памперс".

календар
Творцем памперсів став Віктор Міллз – американський хімік і за сумісництвом дідусь трьох маленьких онуків.
Міллз займався технологією виробництва туалетного мила. Придумати памперс змусило його життя – на уїк-енд дідуся Віктора підкидали онуків. Саме вони і стали першими випробувачами одноразових підгузників. Зіткнувшись з масою незручностей, пов'язаних зі зміною пелюшок, він додумався – прати не треба, а треба викидати. Він зрозумів, що повинен існувати одноразовий підгузник (з матеріалу, що добре вбирає рідину і не заважаючого рухів дитини), який можна змінити швидко і без ускладнень. Ідея Міллза полягала у створенні складчастої прокладки з високою поглинаючою здатністю, а вже цю прокладку планувалося помістити в пластикові труси особливої форми.
Перші моделі Міллз випробував на власних онуках. Домашні випробування підтвердили перспективність ідеї. Але американське населення на партію нового продукту відреагував негативно, оскільки умови для випробувань були обрані вкрай несприятливі. Одноразові підгузники спробували використовувати влітку в місті Даллас, коли температура не опускалася нижче +30 С. З-за пластикових трусів, одягнених на дитину при такій температурі, у немовлят подразнення шкіри виникало майже миттєво. Але, на щастя, руки розробників не опустилися, і наступні випробування у березні 1959 року стали датою в історії людства, яка ознаменувала перше успішне масове використання одноразових підгузників. Творці відмовилися від щільного пластику, виріб стало м'якше, краще вбирала вологу. Дві третини сімей, що брали участь в експерименті, визнали той факт, що нові одноразові підгузники краще старих і звичних.
Позитивні відгуки помітно активізували ентузіазм не тільки Міллза, але і керівництва компанії «Procter&Gamble». Перший підгузник назвали «Pampers» – від англійського слова «pamper» – «балувати» або «плекати», «ніжність». Також було створено обладнання для масового виробництва одноразових підгузників, які надійшли в продаж. З часу винаходу памперсів, технологія їх виробництва і матеріали удосконалювалися. Сучасні памперси виключають контакт ніжної шкіри немовлят з дратівливими речовинами, зменшують її контакт з вологою, що перешкоджають тертя. Крім того, вони бувають різних видів і розмірів, в залежності від ваги та статі дитини.
Сьогодні поряд з дитячими підгузками існують і підгузки для дорослих і навіть для тварин. Більш того, це корисний винахід давно покинуло межі Землі і без них не обходиться жоден космічний політ. Також їх використовують, наприклад, при тривалих перегонах на автомобілях і в інших подібних ситуаціях, а світовий ринок одноразових підгузників щорічно поглинає продукцію обсягом у мільярди доларів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.