18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць
Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

календар
У 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомосу був розроблений Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), за яким виконавчим комітетам ставилося в обов’язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність, не розорювалися, не розкопувалися в будь-яких господарських цілях, а в колі пам’яток залишалася б недоторканою охоронна смуга від однієї сажня і більше, залежно від розміру і значення пам’ятки».
У 1934 році було прийнято постанову, згідно з якою заборонні заходи Указу стали вважати застарілими і непридатними внаслідок величезного розмаху господарського будівництва.
У 1976 році був прийнятий Закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», але цей закон фактично не працює. На сьогоднішній день ситуація ще гірша - відповідних законів або немає, або їх не дотримуються, пам’ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання.
У Європі до історії ставляться набагато дбайливіше, там зберігають навіть історичні ландшафти і пейзажі місцевості. Наприклад, у Франції проводять відновлювальні роботи ландшафтів пам’ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії, у практично незайманому вигляді збережений Адріанов вал, що простягнувся на 117 кілометрів, побудований при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.
В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлен відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська делегація у Брюсселі: обмін досвідом між українськими та бельгійськими школами ЮНЕСКО 16:27
З 24 по 28 березня представники мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО з України перебувають у Брюсселі в межах програм BeGlobal та BE-Relieve Ukraine, за підтримки бельгійської компанії Enabel.
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала від благодійників інфузомат та комфортні меблі 15:40
Завдяки сприянню голови правління ГО «Дитячий Фонд Чернігівщини» Валентини Хуторненко, Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала від Presidente Crocerossine Santa Fizzarotti інфузомат В.Вraun, призначений для дозованого введення великих об’ємів рідин пацієнтам.
З початку року на Чернігівщині сталося 579 пожеж: про протидію, наслідки та відповідальність – на брифінгу в ОВА 14:17
Останніми роками в Україні та, зокрема, на Чернігівщині спостерігаються значні періоди посухи. Це призводить до збільшення кількості пожеж та розповсюдженню їх на значні території.
Пишіть запити: як начальник Чернігівської військової адміністрації ігнорує Суспільне 13:42
Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський відмовляється від спілкування і коментарів для Суспільне Чернігів, водночас роздає інтерв'ю для інших медіа. Ситуація доходить до абсурду - вже кілька місяців по кожному питанню, яке цікавить журналістів Суспільного, вони пишуть десятки інформаційних запитів відповідно до закону "Про доступ до публічної інформації" і чекають відповіді іноді по 20 днів.
Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0: твій крок назустріч змінам! 12:50
Хочеш навчитися перетворювати свої мрії у реальні зміни? Відчуваєш, що настав час розкрити свій лідерський потенціал? Тоді ми маємо дещо особливе саме для тебе!