Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:29:32

Смачні рецепти вихідного дня: завиванець з маком та вишнями

19.01.2020   14:44Агенцiя

Ароматний та смачний завиванець прикрасить ваше чаювання, особливо у вихідний день, коли родина збереться за столом. Поєднання вишень та маку з дріжджовим тістом - це абсолютний смак та досконалий результат.


Для тіста: 35 г свіжих дріжджів, 100 мл молока, 75 г цукру, 3 яйця (в тісто 2 яйця та білок, а жовток для змащування), 120 г домашнього сиру, 120 г вершкового масла, 2 столові ложки рафінованої олії, чверть чайної ложки солі, пакетик ванільного цукру, 550-700 г борошна.


Для начинки: 500 г макової начинки (250 г маку, 500 мл води, родзинки, мед або цукор за смаком), 2 склянки вишень без кісточки.

Готуємо опару. Дріжджі кришимо до миски, додаємо 1-2 ложки цукру, розтираємо. Коли дріжджі розтануть, вливаємо тепле молоко та розмішуємо. Тоді просіюємо трохи менше, ніж склянку борошна і знов перемішуємо.

Має вийти негусте тісто без грудочок. Накриваємо миску рушником та ставимо в тепле місце на 15-20 хвилин.

Поки опара підходить, в одній тарілці розтоплюємо вершкове масло, а в іншій - збиваємо 2 яйця та 1 білок із цукром, що залишився. Важливо, щоб на момент додавання до дріжджового тіста усі продукти були не гарячі і не холодні, а теплі чи кімнатної температури.

Коли опара підніметься й наповниться бульбашками, час додати інші інгредієнти. Просіємо частину борошна, додамо збиті яйця, перемішаємо. Далі - борошно та сир.

Тоді додаємо ще частину борошна і розтоплене масло. Знов борошно, сіль, ванілін та олію. Замішуємо м’яке, не липке тісто, за потреби підсипаючи трошки борошна. Вимісивши щоб відліпало від рук, залишаємо у теплі під рушником на 1-1,5 години. Тим часом підготуємо начинку.

Готуємо макову начинку. Мак заливаємо водою і проварюємо на середньому вогні під кришкою упродовж 5 хвилин, вимикаємо та залишаємо настоюватись під кришкою ще 10 хвилин. Застилаємо друшлаг марлею та зливаємо воду з маку. Перетираємо мак у м'ясорубці або блендером. Цукор, мед та родзинки додаємо у макову начинку перед тим як викладати її на тісто.

Вишні підійдуть свіжі, консервовані або заморожені. Зі свіжих або консервованих треба злити сік. Замороженим дати відтанути, віджати сік.

Коли тісто збільшиться удвічі, обережно обминаємо його та ділимо на дві частини. Кожну частину розкачуємо у прямокутний пласт 0,5 см завтовшки на столі, притрушеному борошном. Викладаємо на нього макову начинку.

Потім викладаємо віджаті від соку та не холодні вишні, а щоб зайва волога з них не промочила тісто, створивши ефект непропеченості, спочатку трохи притрушуємо крохмалем.

Завертаємо заготовку рулетом, защипуємо край.

Викладаємо завиванці швом донизу на лист, застелений пергаментом, що змащений олією. Залишаємо їх під рушником на 15-20 хвилин, щоб розстоялися. Тим часом розігріваємо духовку до 180С.

Перед тим, як ставити у духовку, змащуємо рулети жовтком із чайною ложкою молока, щоб вони гарно зарум’янилися.

Випікаємо на середньому рівні духовки при 180С упродовж 30-35 хвилин, до сухої палички та рум’яної скоринки.

Хай готові завиванці з маком охолонуть, а тоді можна нарізати їх та посмакувати!

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини