Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:10:06

Ворожіння на Купала: на вінках, багатті, квітах та тінях

23.06.2019   09:01Агенцiя

День Івана Купала щорічно святкується із 6 на 7 липня й, хоч християнська церква засуджує всілякі ворожіння — українці продовжують звичаї предків та наповнюють магічну ніч своїм сенсом.

І справді, на Івана Купала ворожити не варто, але от на Купала (Купайла) можна. Це свято, насправді, має припадати на час літнього сонцестояння. У 2019 році воно припадає в ніч із 21 на 22 червня. Та про походження Дня Купала ми розповіли окремо. У цій добірці ж підготували найцікавіші ворожіння до давнього українського свята:
Як ворожити на Купала: 9 різних способів

Робити це обов’язково вночі. Вважається, що ніч із 21 на 22 червня магічна. Усі духи землі, води, вогню — говорять із людьми. А ворожіння — це кращий спосіб побудувати з ними зрозумілий діалог. Не слід у цю ніч спати, адже є багато способів визначити свою долю:

1. Ворожіння з багаттям. Закохані, які хотіли зберегти свою пару — стрибають разом через багаття. Чоловіки стрибають окремо, щоби стати сильними та хоробрими, а жінки — щоби бути гарними. Чим вище стрибнути, щоби полум’я не дістало ніг — тим кращим буде успіх у загаданих справах.

2. Ворожіння з вінком
. Напередодні свята Купайла — дівчата збирали польові та лісові квіти, плели з них вінок. А в день свята пускали його по воді й ворожили на долю чи судженого. Перша прикмета стосувалася загаданого бажання: якщо вінок поплив далеко, то бажання здійсниться, а як швидко прибив до берега, то ні.

Друга прикмета про судженого: вінок пішов одразу на дно — значить коханий не любить; вінок прибився швидко до берега й не відплив — значить весілля буде ще не скоро; а, як попрямував до іншої сторони берега — чекай чоловіка з далеких країв; якщо вінок колихається зі сторони в сторону — доля буде нещаслива, чоловіки лиш стануть морочити голову й обманювати; а, як швидко попрямував за течією — скоро буде весілля.

Ще кажуть, що, як дуже хочеш вийти заміж — треба вплести у вінок багато красивих стрічок і пустити його на воду. Русалки заберуть прикрасу собі, а на знак вдячності підберуть тобі нареченого.

3. Ворожіння на свічці. Треба взяти церковну свічку, покришити та покласти у велику ложку. Окремо взяти чашку з холодною водою. Розтопити віск над купальським багаттям, а потім вилити з ложки в чашку. Віск швидко застигне і прийме специфічну форму. Вийміть цей віск, подивіться на тінь, яка від нього падає — на що це схоже?

Обручка чи корона — пророкує весілля найближчим часом.
Скриня чи гаманець — багатство, а фігура людини — нового друга.
Серце — це любов, а квітка — нова пасія.
Прапор — до нових гостей, зірка — успіх, а хвиля — здійснення бажань.

4. Ворожіння на цибулинах.
Візьми декілька цибулин і напиши на кожній із них імена хлопців, які цікавлять. У місткість налий води й помісти туди цибулю. Це довготривале ворожіння, адже треба чекати — яка з них перша проросте. Яке на ній ім’я — з тим доля і зведе.

5. Ворожіння на сірниках. Його можна повторювати по декілька разів, загадувати бажання або ставити запитання, на яке є чітка відповідь. Візьми жменю сірників, задумай запитання та почни витягувати кожен по черзі, промовляючи «так» і «ні». На якому слові випаде останній сірник — такою й буде відповідь.

6. Кола на воді. Коли сонце 21 червня почне заходити, треба загадати бажання та кинути камінчик у річку чи озеро. Швидко підрахувати кола, що з’явилися на воді: кількість парна — бажання збудеться, а як непарна, то не судилось.

7. Ворожіння на тіні. Його легко зробити вдома: знадобиться лише аркуш паперу й запальничка. Треба пом’яти папір легенько руками, покласти його в тарілку із заплющеними очима та підпалити. Коли згорить — не ворушіть попіл, а підставте його до стіни та вдивіться в тінь. За обрисами попелу можна дізнатися риси обличчя майбутньої другої половинки.

8. На кленовому листку.
У ніч на Купала підійдіть до клену та знайдіть цілий опалий листок на землі. Загадайте питання чи бажання та порахуйте в листка гострі краї. Якщо їх кількість парна — то відповідь схвальна.

9. Ворожіння на рослинах. Їх є багато, але ось найпростіші варіанти:

Покласти під подушку в ніч на Купала сім різних видів квіток. Це допоможе побачити віщий сон.

Вийти опівночі у двір та зірвати першу рослину, яка трапиться під руку, з корінням. За корінням визначають, яким буде майбутній чоловік. Корінь довгий — буде струнким, закручений — брехливий, м’який та тонкий — матиме спокійний характер. А, як багато землі навколо коріння лишилось, то буде заможним.

Ворожіння квітами на гроші: Зібрати букет квітів та залишити в домі сушитись. Якщо зів’януть і почнуть гнити, заведуться паразити чи цвіль, то цей рік буде не дуже прибутковим. А якщо гарно та акуратно засушаться — значить у домі буде достаток. Треба ще перетерти в порошок квітку та посипати трохи в гаманець, щоби там точно гроші водились.

Ворожіння на гілці берези. Треба зібрати сім різних гілок, покласти разом, а потім не дивлячись вибрати якусь із них. Гладенька рівна гілка пророкує легке та спокійне життя, а крива вигнута — перепони, випробування і пригоди.

Налийте в глибоку миску чи іншу посудину воду. Візьміть дві голівки квітки без стебла та помістіть у воду. Якщо дві квітки попрямували в різні сторони — пара про яку ви думаєте розійдеться швидко, їй не судилося бути разом. А якщо квітки плавають разом, то їх чекає щасливе спільне майбутнє.

Які б ворожіння ви не обрали — це всього лиш цікава українська традиція на Купала. Не слід засмучуватись, якщо ворожіння не дадуть бажаної відповіді. Адже майбутнє створюємо лише ми самі, своїми вчинками. Ворожіння — це спосіб прислухатися до власної інтуїції та захопливо провести цю магічну ніч.

Джерело

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.