Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 14 березня, 09:50:09

29 ситуацій, які витягують з нас сили і навпаки – додають. Психологи склали список

03.02.2019   13:50Агенцiя

Психологи розповіли про 29 ситуацій, в яких ми втрачаємо силу і набираємо її.

Іноді нам здається, що весь світ намагається нас зачепити або роздратувати, що все як нібито змовилося проти нас: і погода, і зламався ноутбук, і пробки на дорогах, і це завдання начальства …

Як і небезпечні звички, які забирають у нас сили, так і неприємні життєві ситуації, відбирають у нас ще більше сил і енергії. В одному випадку ми керуємося емоціями, закочуємо скандали, в іншому – спокійно і розумно оцінюємо те, що відбувається.

Виходячи з цього можна зробити висновок, що в першому випадку ми реагуємо так само з однієї причини: через нестачу внутрішнього ресурсу. У нас просто не вистачає сил. Як фізичних, так і емоційних. Проаналізувавши це, можна виділити основні моменти, при яких ми втрачаємо сили і набираємо їх.

І тільки вирівнюючи і компенсуючи в собі ці потоки, можна залишатися завжди в тому стані, коли будь-яку ситуацію можна сприймати спокійно і адекватно.

Ми втрачаємо сили, коли:

  • говоримо «так», в той час як хотілося сказати «ні»;
  • посміхаємося, замість того, щоб заплакати,
  • не відпочиваємо;
  • вмовляємо себе потерпіти ще трохи, замість того, щоб зрозуміти «Заради якої мети я зараз це терплю?»;
  • ображаємося, замість того, щоб попросити людину про те, що нам потрібно;
  • займаємося не своєю справою;
  • людина нецікава, а ми з якихось придуманих причин продовжуємо з нею спілкуватися;
  • люди поруч з нами більшу частину часу говорять про негатив;
  • говоримо багато про політику, тарифи ЖКГ, пробки на дорогах, і т.д .;
    брешемо;
  • багато і емоційно розповідаємо про те, як живуть інші;
  • працюємо на нецікавій, обридлій роботі;
  • боїмося;
  • чекаємо, що хтось прийде ( принц, президент) і життя зміниться;
    лаємо себе, вважаємо себе негідними, невмілими, невдалими.

Ми набираємо силу, коли:

  • знайомимося з новими людьми;
  • отримуємо нові знання;
  • подорожуємо;
  • долаємо свої страхи;
  • пробуємо щось нове;
  • гуляємо (не плутайте з «біжимо на роботу» або йдемо в магазин, а саме гуляємо без будь-якої певної мети);
  • займаємося творчістю;
  • спілкуємося з приємними людьми;
  • спілкуємося з людьми, які нас підтримують і вірять в нас;
  • займаємося своїм тілом (підійдуть будь-які тілесні практики, баня, басейн);
  • звільняємо фізичний простір (згадайте, як по-іншому ви себе відчуваєте в відремонтованій кімнаті);
  • звільняємо емоційний простір (згадайте, як ви по-іншому себе відчуваєте, коли вдалося пробачити і попрощатися з людиною);
  • говоримо «ні», коли хочеться сказати «ні» і говоримо «так», коли хочеться сказати «так»;
  • починаємо робити те, що просить серце.

Набирайтеся сил. Сили дають нам можливість по-різному реагувати на життєві ситуації, є нашим внутрішнім джерелом і опорою в житті.

джерело

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57

Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.

12 березня: цей день в Україні і світі

12 березня: цей день в Україні і світі 08:54

День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression

«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08

Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини