12 січня - День викрадень
У цей день згадують про те, як в епоху Купали Велес викрав Діву — Додола, дружину Перуна.
Під час весілля Перуна і Діви Велес був знехтуваний Дівой і скинений з неба. Однак, потім він, бог любовної пристрасті, зумів спокусити богиню грози, дочку Дия. Від їх зв'язку народився весняний бог Ярило.
Також в День викрадень згадують про те, як в епоху Лади Кощій викрав у Даждьбога ( Бога літа і щастя ) його дружину Марену. Від зв'язку Кощея і Марени народилася потім Снігова Цариця, а також багато демоніци.
Даждьбог ж вирушив на пошуки своєї дружини. Він буде її шукати всю зиму, і тому морози будуть ставати все сильніше, а хуртовини заметуть все навколо.
У цей день кресеня шанували священний камінь Алатир (або два камені Бога і Божих : камені Велеса і Ясуні — Бурі Яги).
Останні новини Чернігівщини
Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45
Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.
Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03
В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.
Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35
Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!
В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44
«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.
У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42
У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.