Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 17 квітня, 01:28:16

26 липня - День парашутиста

26.07.2012   08:18Агенцiя

Стрибки з парашутом - це не тільки адреналін і відвага, спорт і професіоналізм. Це неперевершене відчуття, яке виникає у вільному польоті, коли вітер намагається укласти людину в свої обійми. Це свобода і надія, яку не можна видчути ніяк інакше, як тільки зробити стрибок з парашутом.

Професійне свято парашутистів (неофіційний, але визнаний у своїх колах) відзначається щорічно 26-го липня. В цей день у далекому 1930-му році група радянських льотчиків-парашутистів неподалік від Воронежа під керівництвом Бориса Мухортова вперше виконала затяжну серію стрибків з літака. Ця видовищна подія сприяла початку масового розвитку парашутизму в Радянському Союзі, стрибки стали здійснювати не тільки з літаків, але і з аеростатів.

Історично, за даними проекту DilovaMova.com, схеми перших прототипів парашутних пристроїв для спуску зі значних висот стали з’являтися набагато раніше перших ескізів самих літальних апаратів. Однозначно було зауважено, що форма купола значно ефективніше для гальмування вільного польоту. Так, спроби застосування подібних пристроїв відбувалися в багатьох культурах на багатьох континентах не залежно один від одного.

Однак актуальність в безпечному і найбільш ефективному пристрої для спуску з висоти, звичайно ж назріла з розвитком повітроплавання. Шлях до пристрою сучасного парашута був надзвичайно тернистим.

За свідченням багатьох військових парашутистів-десантників, в 1950-х - 1960-х роках в ході проведення тренувальних стрибків з парашутом, практично рідкістю було, коли цей процес проходив зовсім без інцидентів.

Сучасні парашути - це багаторічний досвід проб і помилок, це сучасні пристрої та надійні матеріали, ряд основних та дублюючих систем, які роблять стрибок максимально безпечним і швидше приємним спортивним заняттям.

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини