10 травня - День Весак
Весак, день повного місяця в травні місяці, є самим священним днем для мільйонів буддистів в усьому світі.
Факти про буддизм:
буддисти йдуть в храм не в спеціальний час або день, але коли вони можуть; Будда відомий як учитель - не Бог; квіти і продукти харчування у храмі розташовуються у передній частині статуї Будди - квітки, щоб нагадати людині, що вони не будуть жити вічно; свічки і ароматичні палички запалюють, коли буддисти читають вірші про Віхар; буддистський монах не повинен готувати їжу, він може тільки попросити їжу в якості милостині, мета - провести весь час в поширенні інформації про буддизм і досягти нірвани; буддійський храм називається Vihara і є місцем для освіти, в храмі ви знайдете вівтарну кімнату з великою статуєю Будди, реліквії і рукописи, існує також лекційний зал, кімната для медитації та бібліотека; взуття розташовуєтся перед входом в храм для поваги до Будди; принципи буддизму: 1. Не нашкодити живим істотам, 2. Не приймайте повідомлення про те, чого не існує, 3. Бажання можуть бути подолані, 4. Говоріть люб’язно і не приймайте або вживайте наркотики або алкоголь.
Саме в день Весак два з половиною тисячоліття тому в 623 році до нашої ери народився Будда. Також в цей же день Будда досяг просвітління і в цей же день Будда покинув цей світ на 80-му році життя.
Міжнародне визнання дня Весак Генеральною Асамблеєю в резолюції 54/115 від 8 лютого 2000 року означає визнання внеску, який буддизм - одна з найстаріших релігій в світі - вніс на протязі двох з половиною тисячоліть і продовжує вносити в даний час в духовний розвиток людства. Цей день святкується щорічно в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй і в інших її відділеннях в консультації з відповідними відділеннями Організації Об’єднаних Націй і постійними представництвами, які також хотіли б, щоб з ними проконсультувалися з цього питання.
В 2017 році День Весак припадає на 10 травня.
Останні новини Чернігівщини
“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13
В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.
Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10
28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.
Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.
Безбар’єрність як стандарт: досвід закладів культури Чернігівщини 09:07
Про розвиток безбар’єрності в культурній сфері області говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі Чернігівської ОВА.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 17 чернігівців, за знищене - двоє 08:59
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 28 квітня затвердив чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України.