Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:58:00

Прощена неділя: скиньте камінь з душі

26.02.2017   16:05Агенцiя

Психолог дала рекомендації, як навчитися прощати

Сьогодні — прощена неділя, коли прийнято простити вибачення один в одного за всі образи. І, звісно, прощати інших.

Вміння прощати — одне з найвищих християнських чеснот. І, певно, одне з найважчих діянь для людини. Почуття образи, коли здається, що з нами вчинили несправедливо, часто не дає змоги простити того, хто нас образив.

Але прощати треба. Психологи кажуть, що таким чином ми знімаємо з душі камінь, який руйнує нас зсередини.

-- Образа — це дуже болісне переживання, яке приносить людині страждання, -- каже психолог Марина Дубовик. -- І навіть якщо людина й рада позбутися цього гнітючого почуття, це не завжди виходить. Кожен знає з власного досвіду, як часом буває важко пробачити.

Навпаки, є бажання покарати кривдника, відплатити йому. Між ти, коли людина ображена, вона завдає болю тільки собі — адже той, хто образив, часто й не знає про це.

Або ж людина очікує якоїсь спокути, компенсації, особливих вибачень — на кшталт “щоб на колінах приповз” або “вимолював прощення”. Або ж не може простити, бо вважає, що таким чином ніби дасть індульгенцію кривднику, а він на це не заслуговує. Між тим, слід зрозуміти, що прощення робить краще тому, хто прощає. Адже образа завжди завдає шкоди, як психологічної, як і фізичної (це почуття нерідко викликає хвороби тіла) лише скривдженому. Тому порада одна — навчіться прощати.

-- А як? Переступити через себе?

-- Нерідко це справді дається важко. Треба перебороти власне его, звільнитися від минулого, “відпустити” кривдника. Лише тоді ви зможете зажити повноцінним життям, без вантажу образи на серці.

От кілька порад, як навчитися прощати.

1. Усвідомте причину образи

Коли ми починаємо мислити “тверезо”, йдуть зайві емоції, а тому ми можемо подивитися на ситуацію з іншого боку. І часто можемо помітити, що причина образи настільки дрібна, що й не варта псування нервів.

2. Випустіть агресію

Якщо почуття образи “гризе” вас, не дає нормально спати, їсти, дихати — спробуйте викинути ці негативні емоції, інакше вони вас “з'їдять”. Найкращий спосіб — фізичне навантаження. Під час вправ в організмі зменшується рівень гормону стресу, людина почувається набагато краще.

3. Поставте себе на місце кривдника

Спробуйте проаналізувати, чому він чи вона вчинили саме так. Можливо, є сенс поговорити з цією людиною, з'ясувати все. Можливо, людина й не хотіла вас образити і навіть не здогадується, що ви чекаєте вибачень.

4. Якщо вас образили — не мовчіть

Ніколи не чекайте того моменту, коли кривдник раптом сам усвідомить свою провину і прийде з вибаченнями. Так може тривати роками. Якщо вас образили, скажіть про це напряму.

5. Не намагайтеся мстити


Це найрозповсюдженіша поведінка ображеної людини. Проте це не вихід. Продумуючи план помсти, ми опиняємося у пастці. Ми можемо так захопитися, що втратимо друзів, повагу, сон. Не витрачайте свій час, своє серце, свій розум на помсту. Ніколи. Життя саме покарає кривдника.

6. І пам'ятайте, що ви можете бути не лише ображеним, а й тим, хто ображає. Можливо, неусвідомлено, неспеціально, але гострим словом чи невиконаною обіцянкою може ранити когось. Тож, попросіть сьогодні вибачення у близьких та рідних. І — самі простіть.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.