Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 14:08:33

24 лютого у Бельгії відбулася перша з відомих лотерей

24.02.2017   07:34Агенцiя

Лотерея з давніх часів застосовувалася державами для збору коштів на різні цілі.

На думку істориків і лінгвістів, слово «лотерея» походить від франкського «hlot», що значить «жереб». Потім воно скоротилося і перетворилося на англійське «lot», що значить «частка».

Спеціальні кістки для кидання жереба знаходили ще в древнеассірійскіх і давньоєгипетських похованнях. У Європі офіційна історія лотерей почалася з розіграшу, який влаштувала в Брюгге (Бельгія) вдова художника Яна Ван Ейка 24 лютого 1466, в 25-ту річницю смерті чоловіка. Спробувати щастя отримати грошовий приз міг кожен, що купив квиток. Збір був призначений для міських будинків.

Між 1520 і 1532 роками король Франції Франциск I дозволив проведення в декількох містах лотерей з метою отримання особистих і суспільних доходів.

Першою відомою широкомасштабної лотереєю, де виграш виплачувався грошима, вважається так звана «De Lotto de Firenze», яка проводилася у Флоренції в 1530 році. Успіх її був такий великий, що ця практика швидко поширилася на інші міста Італії.

Після об'єднання Італії перша національна лотерея була організована в 1863 році, при цьому проводилися регулярні (раз на тиждень) розіграші. Метою лотереї був збір грошей для держави.

Практично одночасно з появою лотерей почалися і зловживання, а самі розіграші нерідко були звичайним шахрайством.

Але, звичайно, у проведенні лотерей були і позитивні моменти. Доходи від них нерідко йшли на благо держави. У Британії на гроші від пристрою лотерей були частково або повністю профінансовані такі проекти, як будівництво Британського музею та ремонт мостів.

В Америці за допомогою лотереї, проведеної Джорджем Вашингтоном, була побудована дорога через Камберлендское гірський район. А в Сіднеї за рахунок податків на азартні ігри побудували оперний театр.

Проведення лотерей в різних країнах і в різний час то заборонялося, то дозволялося. Так, у США в 1890 році президент Гаррісон спільно з конгресом засудив лотереї як «шахрайські й аморальні». Однак, як тільки у якоїсь держави виникала потреба в терміновому поповненні скарбниці, лотереї знову дозволялися.

У російській мові слово «лотерея» з'явилося на початку 18 століття. Слідом за словом прийшла в Росію і сама лотерея. Почавши з царського двору, вона поширювалася усе ширше й ширше.

Лотереї влаштовувалися різними приватними комітетами, товариствами, піклування, притулками. У 1891 році була проведена державна благодійна лотерея на користь нужденного населення в місцевостях, які постраждали від неврожаю. У 1914 році відбулася аналогічна лотерея на користь поранених і хворих воїнів.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54

1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.