Як правильно зануритись в ополонку під час Водохреща
19 січня, християни підуть до водойм, щоб зануритись у крижану воду. Вважається, що під час цього обряду зникають хвороби, люди зцілюються і очищуються від гріхів.

Для того, щоб отримати від купання задоволення та користь і уникнути трагічних наслідків потрібно дотримуватись нескладних рекомендацій.
У першу чергу перед купанням в ополонці не завадить проконсультуватися з лікарем, оскільки існують захворювання, які протікають безсимптомно, а переохолодження може стати причиною їх загострень. Тільки коли лікар підтвердить, що занурення у воду не призведе до проблем зі здоров'ям, починайте підготовку.
Вранці, за дві години до занурення, добряче поснідайте поживною їжею. Візьміть з собою термос із гарячим трав'яним чаєм і ні в якому разі не пийте алкоголь! Варто відмовитись також від паління.
Одягніть зручні і теплі речі з натуральних матеріалів. Заздалегідь потурбуйтеся про безпечний підхід до ополонки – візьміть з собою зручне взуття на неслизький підошві.
Прибувши на місце зробіть зарядку - вона активізує кровообіг. Побігайте, поприсідайте, поплескайте у долоні. Вам має бути тепло не тільки зовні, але і зсередини. Потім швидко зніміть одяг (потурбуйтесь, щоб він був без шнурків і ґудзиків) і підійдіть до ополонки. Обов'язково поклопочіться про килимок під ноги і великий теплий рушник.
Входити у воду потрібно поступово, інакше організм може зазнати шоку. Спочатку намочіть руки, розітріть водою по плечі. Потім зануртеся у воду по коліна, після чого можна занурюватись повністю.
Православна традиція передбачає триразове занурення у воду з головою. Але перебувати з мокрим волоссям на морозі не дуже корисно, тому бажано все ж таки утриматись від дотримання цієї традиції.
Прихопіть з собою термос з гарячим молоком або чаєм. Ці напої відмінно зігрівають. Дуже небезпечно пити воду з джерел і річок, оскільки вона може виявитись забрудненою. Доцільніше принести очищену воду з собою або набирати її з ємностей із очищеною водою.
Купайтесь тільки у встановлених місцях у присутності представників служби порятунку і медичних працівників. Ні в якому разі не вирушайте до водойми по одинці!
Зі святом Вас та будьте здорові!
Тетяна Моргун
Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.