Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:52:49

Під дощ, але з запалом Ніжином пройшов "Покровський ярмарок-2016"

10.10.2016   07:49

Ярмарок і Ніжин, поняття не те що близькі, вони просто споріднені. Починаючи із середини XVII ст. ярмарки проводилися тричі на рік: взимку — Всеєдний, влітку — Троїцький, восени — Покровський. Тривали вони два-три тижні. Та ще двічі на тиждень відбувалися торги.

Всю свою пишність демонстрував Ніжин на цих ярмарках. Корчми й заїжджі двори заповнювалися приїжджим людом. Тютюн, прянощі везли з Туреччини і Болгарії, галантерею — з Німеччини, хутра — з Московії, порцеляну — з Лейпцига, оксамит, шовк, вовну, ситець — із Венеції, Кенігсберга, голландське, англійське, французьке сукно — із Гданська. Місцеві греки дивували ковбасами, ніжинські й навколишні селяни привозили вишні, сливи, кавуни, груші, гриби, тютюн. З півдня доставляли виноград, сіль і рибу везли з Астрахані. Вина переважали угорські й кримські.

До того ж, всім добре відомо, що ніжинці люблять продавати, а ще більше купувати. То ж 8 жовтня у Ніжині панувало справжнє свято – традиційний Покровський ярмарок, який зібрав народних умільців – майстрів з золотими руками, дорогих гостей, неповторних танцюристів та співаків.

Тривав ярмарок чотири дні – з шостого до дев’ятого жовтня. Урочиста частина відкриття почалась в суботу о десятій ранку. Площа Франка зібрала всіх бажаючих долучитись до дійства, яке Ніжин, можна сказати, готував ще з літа. Тож під музику, танці та атмосферу веселощів жителі та гості міста поринули в ярмаркування. Як завжди з іконою Святої Покрови по площі пройшов настоятель храму Святої Покрови отець Михаїл Якубів, він покропив усіх святою водою та побажав миру і благополуччя.

Порадували публіку і місцевий байкерський клуб «Козаки». Ніжно та чуттєво танцювали свій танець законах молодята, які того дня присяглись один-одному на вірність та пов’язали своє життя на довге та щасливе життя. Привітав їх міський голова та подарував теплі ковдри. І як завжди в супроводі оркестру ніжинців вітали барабанщиці. Після урочистостей міський голова Анатолій Лінник запросив усіх ярмаркувати.

І пішла щедра ніжинська душа гуляти… Чого тільки не було представлено до уваги покупців. І хоча здебільшого – це були традиційні товари, цього року вирізнялось те, що Гоголівська була наповнена народними майстрами. Саме це надало цьогорічному Покровському ярмарку неповторного колориту. Прогулюючись вулицями можна було побачити та почути концертно-розважальну програму творчих колективів міста та області.

На майданчику біля Храму Всіх Святих тим часом розгорнувся «Фестиваль національної кухні». За бажанням ніжинці могли зігрітися, покуштувавши смачного куліша із казана та шашлика із димком. Захоплююче шоу подарували глядачам команди різних регіонів Лицарськиого турніру.

І хоча погода цього року була не найкращою. В обід почав йти дрібненький дощ, а під вечір він посилився, святу це не завадило. До пізньої ночі містом «гуляв» ярмарок а найзатятішим святкувальникам настрій піднімав гурт «Табула Раса».


http://nezhatin.com.ua/?p=51274

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.