7 серпня - Спожінкі
До середини серпня на всій слов'янській землі закінчується жнива, прибирання та переробка врожаю пшениці, ячменю, проса та інших зернових культур, а також заготівля насіння на майбутній сезон. Звідси й назва свята — Спожінкі (дожинки, обжимки). Останній сніп жнуть мовчки, щоб не турбувати дух поля, який переселяється в нього.

Це радісне і важливе для хліборобів подія широко відзначалося нашими древніми предками по всій Європі. Слов'янські народності спочатку відзначали Зажинки (початок збору врожаю, День першого снопа). Більш пишно відзначали Дожінкі — день закінчення жнив, свято останнього снопа, який випадав на 7 число останнього літнього місяця — приблизно середина серпня за сучасним календарем.
За старовинним звичаєм на стислому полі залишають невелику частину несрезанних класів, пов'язуючи їх стрічкою — завивають «бороду Велесу».
На зачині волхви- жерці славлять Велеса, підіймаючи над головою горщик з просом.
Це Велес учив праотців наших землю орати, і злаки сіяти, і жати вінки на полях страдних, і ставити снопи в житло, і шанувати Його як Отця Божого.
У цей день висвітлюють мед, яблука і зерно. Після зачину починається веселий бенкет (заборонено вживати в їжу яловичину). Основна слов'янська стравити в Спожінкі: каша, мед, яблука, хліб, пиво.
Дожінкі широко відзначаються і в Білорусі.
Останні новини Чернігівщини
«Канікули від війни 2025»: подорож дітей прикордонних громад Чернігівщини до Німеччини. 09:57
Діти з прикордонних регіонів Чернігівської області у червні 2025 року отримали можливість двотижневого дозвілля у Федеративній Республіці Німеччині.
Юніори з Чернігівщини вибороли 8 медалей на чемпіонаті України з легкої атлетики в Кропивницькому 17:58
З 20 до 21 червня у Кропивницькому відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів.
«Знай і люби свій край»: як пройшла виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва 17:35
Щороку Чернігівський обласний Палац дітей та юнацтва підсумовує творчу працю гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, організовуючи обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».
Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив майже 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 17:23
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
У Чернігові поліцейські перекрили канал розповсюдження психотропних речовин 16:11
Поліцейські встановили, що мешканець Чернігова налагодив систематичний збут уроздріб особливо небезпечної психотропної речовини (амфетамін).