8 квітня - Міжнародний день циган
Перша згадка про циган датована 1501 роком, коли циганський ватажок Василь отримав охоронну грамоту від литовського князя Олександра Казимировича.

Для збереження самобутності і культури цього кочового народу в 1971 році в Лондоні був створений Міжнародний союз циган.
Міжнародний день циганів був заснований на конгресі циган усього світу, що відбувся 8 квітня 1971 і зібрав представників 30 країн.
Останні новини Чернігівщини
Відновлено гаряче водопостачання за низкою адрес у Чернігові 08:50
Комунальне підприємство «Теплокомуненерго» Чернігівської міської ради інформує, що 20 червня 2025 року о 17:00, після завершення аварійно-ремонтних робіт на теплових мережах, відновлено подачу гарячої води до житлових будинків, закладів освіти та охорони здоров’я за численними адресами міста.
У Прилуках поліція задокументувала спробу нетверезого водія надати неправомірну вигоду поліцейським 08:28
Співробітники Прилуцького районного відділу поліції викрили 41-річного водія мопеда «Honda», який керував транспортом у нетверезому стані. За відмову від складання адміністративних матеріалів правопорушник пропонував поліцейським неправомірну вигоду в сумі 300 доларів США.
До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).
“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45
Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.