Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 05:01:31

Оздоровлення дітей за участю коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

19.10.2011   14:45Агенцiя

Літо минуло, діти знову сіли за парти. Розпочалася пора навчання, коли всі зусилля спрямовуються на здобуття нових знань. А в спогадах літні канікули – чудова пора перебування в дитячих закладах оздоровлення, які забезпечували змістовний відпочинок та оздоровлення дітей.

Як і кожного року, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності приймав активну участь у дитячому оздоровленні. Адже фінансування оздоровлення дітей в дитячих закладах оздоровлення є однією з соціальних послуг, які надаються застрахованим особам у відповідності до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням ”.

Кошти для цього передбачаються програмою щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей, яку щорічно затверджує правління обласного відділення Фонду. В цьому році для часткового фінансування оздоровлення дітей було заплановано 6 млн. 16 тис. грн.
Незважаючи на складну фінансову ситуацію та дефіцит бюджету Фонду, кошти на дитяче оздоровлення не зменшувались. Для порівняння необхідно зазначити, що у 2010 році для оздоровлення 7 556 дітей використано 5 млн. 521 тис. грн.

Питання використання коштів на оздоровлення дітей регламентується Порядком фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 17.

Фінансування оздоровлення дітей області проводилось у відповідності до постанови правління обласного відділення Фонду „Про фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду в 2011 році” від 11.04.2011 № 4.

Правлінням обласного відділення Фонду затверджений перелік дитячих закладів оздоровлення області, в яких фінансувалось оздоровлення дітей за кошти Фонду, обсяги асигнувань на часткове фінансування оздоровлення дітей через міську, міжрайонні виконавчі дирекції обласного відділення Фонду – 3 млн. 786 тис. грн. та організації професійних спілок – 2 млн. 230 тис. грн.

В період літньої оздоровчої кампанії відбувались зміни у виборі страхувальниками дитячих закладів оздоровлення, кількості дітей, яку планували оздоровити в регіонах області. Тому постановою правління обласного відділення Фонду від 24.06.2011 № 5 були внесені зміни до зазначеної постанови в частині фінансування безпосередньо дитячих закладів оздоровлення та додаткового включення до переліку дитячих закладів.

Необхідно зазначити, за рахунок коштів Фонду проводилось часткове фінансування оздоровлення дітей. В поточному році граничні норми витрат, які щорічно затверджуються правлінням Фонду, становили: на харчування дітей (в частині вартості продуктів харчування) – не більше 35 гривень на один людино-день та лікування і культурне обслуговування дітей – не більше 3 гривень на один людино-день з розрахунку на оздоровчу зміну. Тобто, за рахунок коштів Фонду сплачувалася часткова вартість путівок до дитячих закладів оздоровлення, яка становила від 30 до 40 відсотків в залежності від ціни путівки. Тому досить актуальним залишалось питання оплати решти вартості путівки, яка сплачувалась за рахунок бюджетних призначень, коштів підприємств, установ, організацій, профспілок чи батьківської доплати.

Основним завданням в організації фінансування оздоровлення дітей було забезпечення ефективного та повного використання запланованих коштів, охоплення оздоровленням максимальної кількості дітей застрахованих осіб, забезпечення їх якісного оздоровлення.
Кошти для часткового фінансування оздоровлення дітей надавались як страхувальникам, так і організаціям профспілок, що організовували оздоровлення дітей та закуповували путівки до дитячих закладів оздоровлення.

Тому кожне підприємство, установа, організація чи суб’єкт підприємницької діяльності, що є страхувальниками обласного відділення Фонду, мали змогу отримати часткове фінансування за рахунок коштів Фонду на оздоровлення дітей своїх працівників самостійно або направити дітей на оздоровлення через профспілкові організації. А кожна застрахована особа могла використати законне право на оплату часткової вартості путівки для своїх дітей.
При цьому за рахунок коштів Фонду надавалось фінансування на оздоровлення дітей віком від 7 до 18 років. Рішення про виділення путівки з частковим фінансуванням за рахунок коштів Фонду приймалось комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації за місцем основної роботи застрахованої особи (батька, матері, усиновлювача, опікуна або піклувальника).

Співпраця міської, міжрайонних виконавчих дирекцій з місцевими органами влади, профспілковими організаціями в питаннях організації оздоровлення дітей, використання передбачених для цього коштів дала змогу оздоровити за участю кошті Фонду 8 636 дітей, що на 1 080 дітей більше, ніж у минулому році. Загальна сума витрат склала 5 млн. 734 тис. грн.

Міською та міжрайонними виконавчими дирекціями профінансовано оздоровлення 5 701 дитини. Для цього використано 3 млн. 769 тис. грн. З зазначених асигнувань страхувальникам (суб’єктам господарської діяльності) надано фінансування в сумі 3 млн. 404 тис. грн. для оздоровлення 5 024 дітей, за договорами з дитячими закладами оздоровлення за заявками страхувальників профінансовано оздоровлення 677 дітей та використано 365 тис. грн.

Фінансування організацій професійних спілок, які проводили оздоровлення дітей за участю коштів Фонду, надавалось виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду відповідно до укладених договорів та заявок страхувальників на оздоровлення дітей. Через профспілкові організації проведено фінансування оздоровлення 2 935 дітей, для чого використано 1 млн. 965 тис. грн.

Під час шкільних канікул за участю коштів Фонду діти мали змогу оздоровитись у дитячих закладах, які розташовані як в Чернігівській області, так і за її межами. Фінансування оздоровлення дітей проводилось у тих дитячих закладах оздоровлення, переліки яких були затверджені правліннями відділень Фонду кожної області.

В дитячих закладах Чернігівської області за рахунок коштів Фонду проведено фінансування оздоровлення дітей у 22 дитячих закладах. В них оздоровлено 4 767 дітей та використано 3 млн. 324 тис. грн.

За межами області профінансовано оздоровлення 3 869 дітей на суму 2 млн. 410 тис. грн. у 42 дитячих закладах. Це дитячі заклади оздоровлення Закарпатської, Запорізької, Миколаївської, Івано-Франківської, Одеської, Дніпропетровської, Сумської, Херсонської областей та Автономної республіки Крим.

Виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду, міською та міжрайонними виконавчими дирекціями були розглянуті та профінансовані всі заявки як страхувальників, так і профспілкових організацій щодо фінансування оздоровлення дітей. Однак, залишились не освоєними 247 тис. грн., за які можна було б додатково оздоровити ще біля 400 дітей.
Тому, підводячи підсумки фінансування оздоровлення дітей в поточному році, варто зазначити, що до нового оздоровчого сезону 2012 року необхідно готуватись заздалегідь.
Підприємствам, установам, організаціям потрібно спланувати оздоровлення дітей своїх працівників, завчасно надати пропозиції щодо використання коштів Фонду на дитяче оздоровлення до міської та міжрайонних виконавчих дирекцій за місцем обліку у Фонді.

Організаторам оздоровлення дітей необхідно об’єднати зусилля органів місцевої виконавчої влади, інших державних установ, профспілкових та громадських організацій, вивчити питання використання всіх можливих джерел фінансування літньої оздоровчої кампанії, у тому числі використання коштів Фонду в повному обсязі. Направити зусилля на організацію змістовного оздоровлення дітей, поліпшення здоров’я молодого покоління.


Т. Янченко ., завідувач відділом оздоровчих заходів

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.