Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 04:21:49

Посол королеви Єлизавети ІІ в Батурині

22.06.2015   13:55

20 червня до Батурина завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пан Саймон Сміт разом зі своєю дружиною пані Шон Стікінгс та друзями.

Це був перший візит англійського дипломата до Гетьманської столиці. Оглянувши музеї заповідника високоповажні гості мали нагоду дізнатися про основні віхи історії Гетьманщини.

Особливе захоплення гостей викликала перлина заповідника - палац гетьмана Кирила Розумовського, творіння видатного шотландця, їхнього земляка Чарльза Камерона. Під час екскурсії палацом пан Посол високопрофесійно виконав кілька класичних композицій на старовинному роялі. Дипломат висловив захоплення від чарівної краси природи та унікальних пам'яток містечка над Сеймом. В пам'ятному записі у Книзі відгуків почесних гостей Саймон Сміт зазначив, що отримав надзвичайне задоволення від знайомства з Батурином і хотів би, щоби якомога більше його співвітчизників дізналися про цей фантастичний куточок України.

Пані Соломія Зінчук, організатор поїздки, передала в дар заповіднику декілька книг, у тому числі роботу свого батька, поета та історика, Станіслава Зінчука. З найкращими враженнями та позитивними емоціями подружжя дипломатів залишило гостинну батуринську землю, побажавши працівникам заповідника “Гетьманська столиця” успіхів у нелегкій справі вивчення та популяризації історії України.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати курку в рукаві для запікання 11:51

Винахідник рукавів для запікання — справжній геній. Адже це кухонне пристосування максимально спростило процес приготування страв і позбавило господинь від подальшої необхідності вимивати духову шафу.

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала 11:49

Літнє сонцестояння – це астрономічний початок літа, у цей день у Північній півкулі встановлюється найдовший день та найкоротша ніч. Подібне явище спостерігається у цей же час у грудні, коли тривають найдовша ніч і найкоротший день у році.

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня 11:44

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 21 по 27 червня 2021 року.

21 червня - Міжнародний День Йоги

21 червня - Міжнародний День Йоги 07:41

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.