Оздоровити всіх, хто цього потребує
На одну дитину на Чернігівщині сьогодні, на жаль, припадає у середньому по два хронічних захворювання. Тому медики повинні зробити все можливе заради того, аби влітку оздоровити хоча б тих дітей, що перебувають на диспансерному обліку.

На цьому наголошували учасники обласної науково-практичної конференції педіатрів, що відбулася на базі КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня». На конференції також розглядалися актуальні питання галузі та шляхи співпраці із провідними спеціалізованими клініками України.
Хвороби органів травлення, серцево-судинна патологія, вроджені вади розвитку, знижений імунітет – такі захворювання педіатри все частіше діагностують у маленьких жителів області. А літо – найсприятливіша пора для оздоровлення хлопчиків і дівчаток у спеціалізованих закладах, які підпорядковані Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації. Таких на Чернігівщині три – протитуберкульозний санаторій «Зелений гай», загальносоматичний санаторій «Пролісок» та табір «Дружба», де протягом літа планується оздоровити понад 2 тис. дітей, які зможуть отримати низку фізіотерапевтичних та лікувальних процедур (фітотерапію, аеро-ароматерапію, грязелікування, масаж, ЛФК, кисневі коктейлі тощо). Медики сподіваються, що такі методи зможуть певною мірою покращити стан здоров’я маленьких пацієнтів. Зараз завершується підготовча робота з прийому у санаторії першої зміни школярів.
- Ми у ці заклади готуємо медичних працівників, проводимо з ними заняття з питань надання невідкладної допомоги, дотримання санепідрежиму, – зазначила головний позаштатний спеціаліст з педіатрії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Кривець. – За кожним закладом, який буде функціонувати на території кожного району, закріплені ЦРЛ. Наші педіатри проводять тижневий моніторинг та дивляться, який порядок у санаторії, санітарно-гігієнічні умови, харчування. Перевіряємо сертифікати якості. В оздоровленні пріоритет буде надаватися дітям-інвалідам, сиротам та напівсиротам, переселенцям зі Сходу, дітям, що мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС.
На конференції йшлося і про новітні методи діагностики та лікування хронічних захворювань у дітей. Зокрема, головний позаштатний спеціаліст з дитячої гастроентерології Міністерства охорони здоров’я України, професор Олег Шадрін наголосив: «Враховуючи, що зростання захворюваності у дітей спостерігається по всій Україні, вітчизняним медикам слід використовувати у своїй практиці європейські протоколи лікування хронічних хвороб, а впровадження страхової медицини певною мірою зможе підвищити доступність маленьких пацієнтів до якісної діагностики та лікування у провідних столичних клініках».
Також Олег Шадрін зазначив: «Між чернігівськими педіатрами та двома найпотужнішими спеціалізованими закладами України – клінікою «Охматдит» та Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології НАМН налагоджена плідна співпраця. У разі необхідності є можливість швидко доставити дитину з Чернігівської області до Києва, де їй нададуть всебічне консультування і, якщо потрібно, ефективно пролікують. Втім, Чернігівська обласна дитяча лікарня має все необхідне для того, щоб надати дитині якісну, кваліфіковану медичну допомогу».
Учасники конференції заслухали доповіді щодо діагностики та лікування хвороб органів травлення, серцево-судинної системи та ревматологічних захворювань у дітей.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.