Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 серпня, 10:26:52

20 квітня - День китайської мови

20.04.2015   07:36Агенцiя

День китайської мови заснований тоді ж, коли і дні інших офіційних мов ООН, — в 2010 році. З цією пропозицією виступив департамент організації, відповідальний за зв'язки з громадськістю.

День китайської мови, що відзначається 20 квітня, встановлений на згадку про Цан Цзе — засновника китайської писемності . За легендою, він був придворним історіографом міфічного імператора Хуан Ді і розробив набір піктограм, які згодом стали основою для ієрогліфів. Це дозволило відмовитися від вузликового письма.

Вперше ім'я Цан Цзе згадується у філософському трактаті III століття до нашої ери «Сюнь-Цзи». Там говориться: «Були численні досліди по створенню писемності, але лише знаки, створені Цан Цзе, були прийняті та існують донині». З часом древній вчений придбав міфологічні риси, його стали зображувати із чотирма очима, що символізує його особливу прозорливість.

Письмовий китайська мова вважається одним з найскладніших у світі. Щоб висловити все його багатство, використовується близько 80 тисяч ієрогліфів. Втім, для повсякденного вжитку вистачає 3-5 тисяч символів. Крім того, це один із самих древніх мов, що існують на планеті.

Китайський є державною мовою КНР, Тайваню і Сінгапуру. У деяких штатах США, зокрема, в Нью-Йорку, всі офіційні документи в обов'язковому порядку переводяться на китайську мову. Всього ж у світі на ньому говорять понад 1,3 мільярда людей. Величезна кількість носіїв мови стало причиною включення китайського в число шести офіційних і робочих мов ООН.

Щороку в секретаріаті ООН проводяться заходи, присвячені дням мов. У День китайської мови традиційно проходять виставки творів мистецтва, виконаних майстрами Піднебесної, а також концерти і показові виступи шкіл бойових мистецтв.

Останні новини Чернігівщини

Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі»

Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06

Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».

Чернігівська спортсменка Анна Аврамова стала чемпіонкою Європи U-18 зі стрільби

Чернігівська спортсменка Анна Аврамова стала чемпіонкою Європи U-18 зі стрільби 16:04

Спортсменка Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Анна Аврамова здобула золоту медаль чемпіонату Європи U-18 зі стрільби кульової, який проходив у Таллінні, Естонія.

У Чернігові повторно пролунали вибухи: є постраждалі, під завалами можуть бути люди 13:59

Російські війська вдень 26 серпня повторно атакували Чернігів. Внаслідок удару пошкоджено складське приміщення.

Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус

Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус 10:08

Ключі від транспорту 25 серпня передав директорці закладу Ірині Мостепан начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:05

Протягом минулої доби зареєстровано 22 небезпечні події, а саме: 22 пожежі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини